Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

PSL może stracić prawo do subwencji

Polska

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdania PSL i Kongresu Nowej Prawicy za 2013 rok. Taki komunikat wydała PKW w środę. Sprawozdania 26 partii były prawidłowe. Wśród nich znalazły się m.in. PiS, Zieloni 2004, Polska Jest Najważniejsza i Samoobrona. Komisja wskazała uchybienia 37 partiom, a odrzuciła sprawozdania 11 partii politycznych. Uchybienia zawierają sprawozdania o źródłach pozyskania środków finansowych takich partii jak PO, SLD, Twój Ruch i Solidarna Polska. Sprawozdania PSL i KNP zostały natomiast całkowicie odrzucone, a to oznacza, że tracą one prawo do otrzymywania subwencji na trzy lata. Ludowcy pominęli w swoim sprawozdaniu 17 498zł. Partia już złożyła skargę do Sądu Najwyższego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,17254051,PKW__sprawozdania_PO__PiS__TR__SLD___przyjete__PSL.html

Udostępnij

Polscy żołnierze nie będą walczyć z IS

Polska dżihad islam muzułmanie państwo islamskie terroryzm walka

Wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak zapewnił, że choć Polska popiera walkę z terroryzmem i  rozważa zwiększenie swojego zaangażowania w aktualny konflikt z Państwem Islamskim, to zaangażowanie militarne nie jest brane pod uwagę. Dokładne informacje na temat decyzji w tej sprawie zostaną ogłoszone w lutym, w Brukseli, podczas posiedzenia ministrów obrony krajów NATO. W rozmowie dla TVN24 Siemoniak zapewnił, że nikt nie oczekuje od Polski pomocy militarnej i taka forma uczestnictwa w konflikcie nie jest brana pod uwagę.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tomasz-Siemoniak-Polska-nie-wezmie-udzialu-w-operacji-militarnej-przeciw-Panstwu-Islamskiemu,wid,17176170,wiadomosc.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tomasz-Siemoniak-Polska-nie-wezmie-udzialu-w-operacji-militarnej-przeciw-Panstwu-Islamskiemu,wid,17176170,wiadomosc.html