Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Separatyści ostrzelali cywilny autobus pod Donieckiem

Europa

Zginęło co najmniej 10 osób, a 18 jest rannych. Takie dane przekazała agencji Interfax-Ukraina przedstawicielka administracji obwodu donieckiego. Separatyści mieli ostrzelać autobus we wtorek po południu w okolicach Wołnowachy w kierunku południowym od Doniecka. Tamtędy przejeżdżały w ostatnich dniach autobusy z ewakuowanymi osobami polskiego pochodzenia z Doniecka. Głównym celem ataku miał być ukraiński posterunek kontrolny, przy którym akurat znajdował się autobus. Pojawiły się też głosy, że ostrzelanie cywilnego obiektu było prowokacją zorganizowaną na potrzeby rosyjskich mediów. Taką opinię wyraził w oświadczeniu przedstawiciel sztabu generalnego ukraińskiej armii Bohdan Bondar.
Na Ukrainie obowiązuje porozumienie o zawieszeniu broni, ale mimo tego nadal trwają ciężkie walki z separatystami, m.in. o lotnisko w Doniecku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wojna-na-ukrainie-autobus-z-cywilami-ostrzelany-z-gradow,505669.html

Udostępnij

Więcej rosyjskich wojsk przy granicy z Polską

Europa arktyka doktryna wojenna Krym litwa obwód kaliningradzki polska rosja wojsko

Poza wzmocnieniem wojskowych sił w Obwodzie Kaliningradzkim, Rosja zwiększy je także na Krymie i w Arktyce, zapowiedział szef sztabu generalnego rosyjskiej armii, generał Walerij Gierasimow. Od początku tego roku w Rosji obowiązuje nowa doktryna wojskowa, według której Rosji nie grozi wojna na dużą skalę, ale utrzymują się lokalne zagrożenia wojenne. Obwód Kaliningradzki, który Rosja uznaje za jeden z trzech – obok Arktyki i Krymu – zagrożonych wojną regionów graniczy z Litwą i Polską.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18419754/rosja-wzmocni-sily-u-granicy-polski-nowa-doktryna-wojenna

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18419754/rosja-wzmocni-sily-u-granicy-polski-nowa-doktryna-wojenna