Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Optymiści mają zdrowsze serca i niższy poziom cukru

Nauka i Technologie

Istnieje korelacja pomiędzy poziomem optymizmu a zdrowiem. Wyniki badania opublikowane w czasopiśmie „Health Behavior and Policy Review” wskazują, że optymiści mają niższy poziom cholesterolu i cukru we krwi, a poziom pozytywnych wskaźników związanych ze zdrowiem wzrasta wraz z deklarowanym poziomem optymizmu.

Badacze zauważyli również, że optymiści prowadzą zdrowszy tryb życia i w związku z tym rzadziej są palaczami, a częściej uprawiają aktywność fizyczną. Jak stwierdziła koordynująca badania prof. Rosalba Hernandez: „W odniesieniu do populacji nawet umiarkowane różnice dotyczące stanu zdrowia układu krwionośnego przekładają się na znaczącą redukcję liczby zgonów.”

Naukowcy z Uniwersytetu Illinois przez 11 lat kontrolowali stan zdrowia ponad 5 tys. uczestników eksperymentu, mających od 45 do 84 lat. Badanie dotyczyło m.in. ciśnienia krwi, BMI, poziomu cukru i cholesterolu, a także obejmowało wywiady dotyczące trybu życia, nawyków związanych z paleniem papierosów i sportem, oraz poziomu optymizmu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/optymisci-maja-zdrowsze-serca,115,0,1691251.html

Udostępnij

Twarde lądowanie rakiety wielokrotnego użytku Falcon 9

Nauka i Technologie Eksploracja Kosmosu elon musk Falcon falcon 9 rakiety Rakiety wielokrotnego użytku SpaceX

Testowany przez SpaceX Falcon 9 miał po starcie i odczepieniu od pozostałej części rakiety, wylądować na pływającej po morzu platformie. Ten etap prób zakończył się tylko częściowym sukcesem. Rakieta wróciła wprawdzie na miejsce startu, ale podczas lądowania uderzyła o pokład ze zbyt dużą prędkością.

Zdaniem SpaceX niepowodzenie na wczesnym etapie rozwoju rakiety nie jest niczym nadzwyczajnym i już w ciągu kilku najbliższych miesięcy uda się je zredukować do nie więcej, niż 20 procent.

Założona przez Elona Muska, prywatna firma kosmiczna SpaceX, wykonuje – na podstawie kontraktu z NASA – loty zaopatrzeniowe na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Jeden z takich lotów okazał się zarazem testem rakiety nowego rodzaju.

Falcon 9 ma nie tylko wynieść na orbitę potrzebny ładunek, ale także wrócić na Ziemię, dzięki czemu niektóre elementy będzie można wykorzystywać wielokrotnie. Celem tej inicjatywy jest radykalne zmniejszenie kosztów wynoszenia na orbitę różnych ładunków.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/21579/niezbyt-udane-ladowanie-falcona-na-platformie

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/21579/niezbyt-udane-ladowanie-falcona-na-platformie