Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Optymiści mają zdrowsze serca i niższy poziom cukru

Nauka i Technologie

Istnieje korelacja pomiędzy poziomem optymizmu a zdrowiem. Wyniki badania opublikowane w czasopiśmie „Health Behavior and Policy Review” wskazują, że optymiści mają niższy poziom cholesterolu i cukru we krwi, a poziom pozytywnych wskaźników związanych ze zdrowiem wzrasta wraz z deklarowanym poziomem optymizmu.

Badacze zauważyli również, że optymiści prowadzą zdrowszy tryb życia i w związku z tym rzadziej są palaczami, a częściej uprawiają aktywność fizyczną. Jak stwierdziła koordynująca badania prof. Rosalba Hernandez: „W odniesieniu do populacji nawet umiarkowane różnice dotyczące stanu zdrowia układu krwionośnego przekładają się na znaczącą redukcję liczby zgonów.”

Naukowcy z Uniwersytetu Illinois przez 11 lat kontrolowali stan zdrowia ponad 5 tys. uczestników eksperymentu, mających od 45 do 84 lat. Badanie dotyczyło m.in. ciśnienia krwi, BMI, poziomu cukru i cholesterolu, a także obejmowało wywiady dotyczące trybu życia, nawyków związanych z paleniem papierosów i sportem, oraz poziomu optymizmu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/optymisci-maja-zdrowsze-serca,115,0,1691251.html

Udostępnij

Twarde lądowanie rakiety wielokrotnego użytku Falcon 9

Nauka i Technologie Eksploracja Kosmosu elon musk Falcon falcon 9 rakiety Rakiety wielokrotnego użytku SpaceX

Testowany przez SpaceX Falcon 9 miał po starcie i odczepieniu od pozostałej części rakiety, wylądować na pływającej po morzu platformie. Ten etap prób zakończył się tylko częściowym sukcesem. Rakieta wróciła wprawdzie na miejsce startu, ale podczas lądowania uderzyła o pokład ze zbyt dużą prędkością.

Zdaniem SpaceX niepowodzenie na wczesnym etapie rozwoju rakiety nie jest niczym nadzwyczajnym i już w ciągu kilku najbliższych miesięcy uda się je zredukować do nie więcej, niż 20 procent.

Założona przez Elona Muska, prywatna firma kosmiczna SpaceX, wykonuje – na podstawie kontraktu z NASA – loty zaopatrzeniowe na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Jeden z takich lotów okazał się zarazem testem rakiety nowego rodzaju.

Falcon 9 ma nie tylko wynieść na orbitę potrzebny ładunek, ale także wrócić na Ziemię, dzięki czemu niektóre elementy będzie można wykorzystywać wielokrotnie. Celem tej inicjatywy jest radykalne zmniejszenie kosztów wynoszenia na orbitę różnych ładunków.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/21579/niezbyt-udane-ladowanie-falcona-na-platformie

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/21579/niezbyt-udane-ladowanie-falcona-na-platformie