Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

PGNiG i Lotos Petrobaltic będą wspólnie szukać ropy

Gospodarka

na koncesji Górowo Iławeckie w północno-wschodniej Polsce. Wyniki badań mają być znane w połowie tego roku, wtedy też zapadną decyzje o dalszych pracach na terenie koncesji Górowo Iławeckie, której właścicielem jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Obydwie spółki podpisały 5 kwietnia 2013 roku porozumienia o współpracy w działalności poszukiwawczej. Kilka miesięcy później PGNiG i Lotos Petrobaltic podpisały umowę o wspólnych operacjach na obszarze koncesyjnym Kamień Pomorski.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/845962,pgnig-i-lotos-beda-szukac-ropy-w-polnocno-wschodniej-polsce.html

Udostępnij

Tesco zapowiada zmniejszenie wydatków o 1,5 mld dolarów

Gospodarka kasy oszczędnościowo-kredytowe sklepy tesco

Zamknięte zostaną 43 sklepy w Wielkiej Brytanii oraz wstrzymana budowa 50 placówek. Tesco pozbyło się już serwisu VOD przeznaczonego dla klientów sklepów i ogłosiło sprzedaż spółki Dunnhumby, obsługująca program lojalnościowy Clubcard. O oszczędnościowych decyzjach dotyczących placówek w Polsce Tesco nie informuje, zapewnia jedynie, że program oszczędnościowy nie odbije się na cenach towarów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/tesco-ratuje-swoja-siec-szykuja-ogromne-ciecia-wydatkow_a19701

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/tesco-ratuje-swoja-siec-szykuja-ogromne-ciecia-wydatkow_a19701