Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rośnie liczba turystow odwiedzających Polskę

Gospodarka

W zeszłym roku Polskę odwiedziło 15,8 mln zagranicznych turystów, którzy skorzystali z przynajmniej jednego noclegu w hotelu. Liczba turystów, którzy z hoteli nie korzystali nie jest znana, szacuje się, że było ich od 60 do 70 mln osób. Według ostatnich danych firmy Activ Group zebranych na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2013 roku do Polski przyjechało 72,3 mln cudzoziemców, o 8,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Najliczniejszą grupą byli Niemcy, których przyjechało 29 mln.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/jestesmy-turystycznym-rajem-prawie-16-mln-turystow_a19685

Udostępnij

Górnicy zaczynają strajkować przeciwko zamknięciu kopalń

Gospodarka ewa kopacz kopalnia likwidacja miejsca pracy premier protest reforma górnictwa solidarność strajk strefa gospodarcza

Na powierzchnię nie wyjechali górnicy z drugiej zmiany w kopalni „Brzeszcze”.
Premier Ewa Kopacz zapowiedziała podczas środowej konferencji, że kopalnie Brzeszcze, Pokój, Sośnica-Makoszowy oraz Bobrek-Centrum zostaną zlikwidowane. W skutek tego 5 tysięcy górników będzie bezrobotnych, bo nie znajdą pracy w innych kopalniach. Tam gdzie kopalnie będą zamykane, rozszerzona zostanie działalność strefy gospodarczej. Dzisiaj, 8 stycznia o godz. 9 liderzy central związkowych mają podjąć decyzje dotyczące harmonogramu akcji protestacyjno-strajkowej w całym regionie. Szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” ocenił, że zbliża się powtórka pseudoreformy górnictwa z lat 90. Zlikwidowano wtedy 150 tys. miejsc pracy, a nowych powstało tylko około 40 tysięcy. Górnicy już teraz zapowiedzieli, że tym razem nie zamierzają wywiesić białej flagi i zgodzić się na decyzję premier Ewy Kopacz.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,17222265,Kompania_Weglowa_zamknie_kopalnie__Gornicy_zapowiadaja.html#TRrelSST

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,17222265,Kompania_Weglowa_zamknie_kopalnie__Gornicy_zapowiadaja.html#TRrelSST