Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ministerstwo Finansów: zmalało zadłużenie Polski

Finanse

Krajowy dług rynkowy wyniósł pod koniec grudnia 482,9 mld zł. W roku 2013 wynosił 565,7 mld zł. „Finansowanie netto na rynkach zagranicznych w okresie I-XII 2014 r. było dodatnie i wyniosło 2,3 mld euro. Wartość emisji obligacji wyniosła równowartość 4,2 mld euro, a wartość kredytów zaciągniętych w MIF 2,4 mld euro. Z 2013 r. na rachunkach walutowych związanych z zarządzaniem długiem przeszły środki o równowartości 3,0 mld euro”, poinformowało Ministerstwo Finansów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/845653,resort-finansow-dlug-krajowy-spadl-do-482-9-mld-zl-na-koniec-grudnia.html

Udostępnij

Ponad jedna trzecie emerytów nie ma kont w bankach

Finanse bank emeryci emerytura konto listonosz poczta ZUS

a pieniądze ZUS przesyła im pocztą. W 2013 roku przesyłanie pieniędzy pocztą kosztowało ZUS 2013 mln zł, a koszty przelewów bankowych wyniosły tylko 3,4 mln zł. ZUS próbuje namówić tych emerytów i rencistów, którzy kont nie mają do korzystania z usług banków. Ministerstwo Finansów liczy na to, że w rezultacie w 2015 r. 75 proc. rent i emerytur będzie wypłacanych wprost na konta.
Szczegółowo pisze o tym „Gazeta Wyborcza”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Emerytura-na-konto-czy-od-listonosza-3266306.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Emerytura-na-konto-czy-od-listonosza-3266306.html