Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ponad jedna trzecie emerytów nie ma kont w bankach

Finanse

a pieniądze ZUS przesyła im pocztą. W 2013 roku przesyłanie pieniędzy pocztą kosztowało ZUS 2013 mln zł, a koszty przelewów bankowych wyniosły tylko 3,4 mln zł. ZUS próbuje namówić tych emerytów i rencistów, którzy kont nie mają do korzystania z usług banków. Ministerstwo Finansów liczy na to, że w rezultacie w 2015 r. 75 proc. rent i emerytur będzie wypłacanych wprost na konta.
Szczegółowo pisze o tym „Gazeta Wyborcza”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Emerytura-na-konto-czy-od-listonosza-3266306.html

Udostępnij

Deflacja w strefie euro wyniosła w grudniu 0,2 proc.

Finanse deflacja euro euroland Eurostat hicp strefa euro

poinformował Eurostat. Według oficjalnego komunikatu zharmonizowany indeks cen konsumenckich (HICP) w strefie euro szacowany jest w grudniu 2014 roku na -0,2 proc. rok do roku. W listopadzie HICP wynosił 0,3 proc. Dane mają charakter szacunkowy, kompletne informacje mają zostać opublikowane 16 stycznia.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/845349,wstepne-szacunki-eurostatu-deflacja-w-strefie-euro-wyniosla-w-grudniu-0-2-proc.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/845349,wstepne-szacunki-eurostatu-deflacja-w-strefie-euro-wyniosla-w-grudniu-0-2-proc.html