Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Górnicy zaczynają strajkować przeciwko zamknięciu kopalń

Gospodarka

Na powierzchnię nie wyjechali górnicy z drugiej zmiany w kopalni „Brzeszcze”.
Premier Ewa Kopacz zapowiedziała podczas środowej konferencji, że kopalnie Brzeszcze, Pokój, Sośnica-Makoszowy oraz Bobrek-Centrum zostaną zlikwidowane. W skutek tego 5 tysięcy górników będzie bezrobotnych, bo nie znajdą pracy w innych kopalniach. Tam gdzie kopalnie będą zamykane, rozszerzona zostanie działalność strefy gospodarczej. Dzisiaj, 8 stycznia o godz. 9 liderzy central związkowych mają podjąć decyzje dotyczące harmonogramu akcji protestacyjno-strajkowej w całym regionie. Szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” ocenił, że zbliża się powtórka pseudoreformy górnictwa z lat 90. Zlikwidowano wtedy 150 tys. miejsc pracy, a nowych powstało tylko około 40 tysięcy. Górnicy już teraz zapowiedzieli, że tym razem nie zamierzają wywiesić białej flagi i zgodzić się na decyzję premier Ewy Kopacz.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,17222265,Kompania_Weglowa_zamknie_kopalnie__Gornicy_zapowiadaja.html#TRrelSST

Udostępnij

KE opublikowała dokumenty o negocjacjach z USA

Gospodarka Cecilia Malmstroem KE Komisja Europejska Stany Zjednoczone strefa wolnego handlu UE Unia Europejska USA

dotyczących umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Komisarz ds. handlu Unii Europejskiej Cecilia Malmstroem podkreśliła, że Komisja po raz pierwszy zdecydowała się ujawnić konkretne propozycje porozumienia w negocjacjach, odpowiadając na apele eurodeputowanych. Dotychczas odbyło się siedem rund rozmów, jeśli porozumienie zostanie zawarte, powstanie największej na świecie strefa wolnego handlu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/845383,umowa-o-wolnym-handlu-ke-opublikowala-dokumenty-dot-porozumienia-z-usa.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/845383,umowa-o-wolnym-handlu-ke-opublikowala-dokumenty-dot-porozumienia-z-usa.html