Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Przychodnie są otwarte

Polska

Protestujący lekarze zawarli porozumienie z Ministerstwem Zdrowia po 15 godzinach negocjacji. Porozumienie Zielonogórskie nie informuje o treści kompromisu z resortem zdrowia. Wiadomo, że uzgodniona została wyższa stawka za jednego pacjenta wynosząca 140 zł.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35182,17218510,Lekarze_koncza_protest__Przychodnie_rozpoczynaja_prace.html#ixzz3O8KIHoFV

Udostępnij

Miliony Polaków uczestniczyły w Orszakach Trzech Króli

Polska Fundacja Orszak Trzech Króli gdańsk orszaki Poznań Rzeszów święto Trzech Króli Warszawa wrocław

W ponad 330 miastach i miejscowościach w Polsce oraz 15 miejscowościach za granicą odbyły się podczas wczorajszego święta Orszaki Trzech Króli. Fundacja Orszak Trzech Króli przekazała, że tradycyjnie najwięcej uczestników było w Warszawie. Tylko tam w dwóch orszakach wzięło udział ponad 100 tysięcy osób. Na drugim miejscu jest Wrocław, gdzie przeszedł 25-tysięczny orszak. Dalej jest Rzeszów – 20 tysięcy uczestników, Poznań – 15 tysięcy i Gdańsk – 8 tysięcy. Orszaki przeszły także w wielu mniejszych miejscowościach. Rzecznik prasowy fundacji ocenił, że jeśli taka dynamika wzrostu się utrzyma, to w 2016 roku orszaki pójdą nawet w ponad 600 polskich miastach i miejscowościach.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wpolityce.pl/kosciol/228591-milion-polakow-z-330-miast-i-miejscowosci-w-orszakach-trzech-kroli-swieto-na-nowo-zadomowilo-sie-w-polsce-zobacz-zdjecia

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wpolityce.pl/kosciol/228591-milion-polakow-z-330-miast-i-miejscowosci-w-orszakach-trzech-kroli-swieto-na-nowo-zadomowilo-sie-w-polsce-zobacz-zdjecia