Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Z ostatniej chwili: Michał Hernik zginął na trasie Dakaru

Sport

39-letni motocyklista Michał Hernik został znaleziony martwy na trasie trzeciego odcinka rajdu Dakar. Informację podała francuska telewizja. Debiutujący w Dakarze Hernik został znaleziony 14 kilometrów od mety etapu. Leżał 300 metrów od trasy, pozbawiony motocykla. W tej chwili nieznane są przyczyny śmierci.

Występ w Dakarze miał być prezentem, jaki motocyklista sprawia sobie na 40 urodziny, które obchodziłby 30 stycznia. Przygotowania do Dakaru zajęły mu dwa lata – w tym celu wziął udział m.in. Rajd Maroka i Abu Dhabi Desert Challenge.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/Rajd/1,131936,17217606,Rajd_Dakar__Zginal_Michal_Hernik.html

Udostępnij

Stefan Kraft wygrał Turniej Czterech Skoczni

Sport Bischofshofen kamil stoch Michael Hayboeck skoki narciarskie stefan kraft turniej czterech skoczni

Austriak Stefan Kraft zajął trzecie miejsce podczas ostatniego z cyklu TCS konkursu w Bischofshofen. W łącznej punktacji zebrał jednak najwięcej punktów i wygrał cały turniej. Drugi był Michael Hayboeck, a trzeci Słoweniec Peter Prevc. W łącznej klasyfikacji TCS najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zajął 10 miejsce.

Konkurs w Bischofshofen wygrał – po raz pierwszy w karierze – inny Austriak, Michael Hayboeck. Drugi był Japończyk Noriaki Kasai. Słabo spisali się Polacy – do drugiej serii awansował tylko Kamil Stoch, który zakończył zawody na 15 pozycji. Dawid Kubacki był 31, Piotr Żyła 33, Bartłomiej Kłusek 45, a Aleksander Zniszczoł 50.

W trakcie konkursu groźnie wyglądający upadek zaliczył Simon Ammann. Szwajcar został odwieziony do szpitala, w karetce odzyskał przytomność. Dziś lekarze określili jego stan jako stabilny.

Udostępnij Komentarze

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze