Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Stefan Kraft wygrał Turniej Czterech Skoczni

Sport

Austriak Stefan Kraft zajął trzecie miejsce podczas ostatniego z cyklu TCS konkursu w Bischofshofen. W łącznej punktacji zebrał jednak najwięcej punktów i wygrał cały turniej. Drugi był Michael Hayboeck, a trzeci Słoweniec Peter Prevc. W łącznej klasyfikacji TCS najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zajął 10 miejsce.

Konkurs w Bischofshofen wygrał – po raz pierwszy w karierze – inny Austriak, Michael Hayboeck. Drugi był Japończyk Noriaki Kasai. Słabo spisali się Polacy – do drugiej serii awansował tylko Kamil Stoch, który zakończył zawody na 15 pozycji. Dawid Kubacki był 31, Piotr Żyła 33, Bartłomiej Kłusek 45, a Aleksander Zniszczoł 50.

W trakcie konkursu groźnie wyglądający upadek zaliczył Simon Ammann. Szwajcar został odwieziony do szpitala, w karetce odzyskał przytomność. Dziś lekarze określili jego stan jako stabilny.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Mateusz Klich zagra w Kaiserslautern

Sport Adam Nawałka Kaiserslautern mateusz klich piłka nożna wolfsburg

10-krotny reprezentant Polski, Mateusz Klich, znalazł nowy klub. Dotychczas występujący w Wolfsburgu Polak stał się piłkarzem Kaiserslautern. Nowy klub Klicha zajmuje obecnie 5 miejsce w tabeli II Bundesligi.

Zmiana klubu może być dla Klicha szansą powrotu do kadry prowadzonej przez Adama Nawałkę. W Wolfsburgu, który zajmuje 2 miejsce w Bundeslidze polski pomocnik zwykle nie siedział nawet na ławce rezerwowych. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu do holenderskiego PEC Zwolle, z którym zdobył Puchar Holandii.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,mateusz-klich-graczem-kaiserslautern,artykul,530979,1,458.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,mateusz-klich-graczem-kaiserslautern,artykul,530979,1,458.html