Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ministerstwo Spraw Zagranicznych broni Sikorskiego

Polityka

Któremu tygodnik „Wprost” zarzucił, że kiedy był ministrem spraw zagranicznych zapłacił ćwierć miliona złotych za konsultację tekstów przemówień swojemu bliskiemu znajomemu byłemu ambasadorowi Wielkiej Brytanii w Polsce Charlesowi Crawfordowi. Za jedną konsultację ministerstwo płaciło 19 tysięcy złotych. Krytycy tego procederu przypominali, że MSZ zatrudnia specjalistów od przemówień, osoby urodzone i wykształcone w USA i Wielkiej Brytanii, więc wydatki nie były uzasadnione.
– Chodzi o to, żeby nasz przekaz, z którym chcemy dotrzeć do partnerów, był jak najbardziej efektywny i najwyższej jakości. Polska jest w Unii Europejskiej i w NATO coraz bardziej wpływowym państwem, ale rodzi to też pewne standardy, których powinniśmy przestrzegać – argumentował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski, który pełnił tę funkcję również za kadencji Radosława Sikorskiego.
Zdaniem rzecznika konsultacje Crawforda bardzo dobrze służyły polskiej dyplomacji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/resort-spraw-zagranicznych-broni-tlumaczen,198,0,1688006.html

Udostępnij

Argentyna: sępie fundusze atakują Amerykę Łacińską

Polityka Ameryka Południowa ameryka łacińska Brazylia kicillof opłata intercharge sępie fundusze

chcąc metodami finansowymi doprowadzić do zmian politycznych, twierdzi minister gospodarki Argentyny Axel Kicillof. W wywiadzie opublikowanym w niedzielę w argentyńskim dzienniku „Pagina/12″. oskarżył fundusz Aurelius o atak na Brazylię. – W minionym roku próbowano doprowadzić Argentynę do „default”, tj. niewypłacalności przez podważenie restrukturyzacji zadłużenia pochodzącego z 2005 roku.  Te epizody stają się klasycznym przykładem prowadzenia wojny bez użycia oręża, na gruncie sądowym i dla osiągnięcia celów politycznych – powiedział.
„Symultanicznym atakiem” nazwał minister Kicillof konflikt wokół zadłużenia Argentyny, wobec którego zastosowano moratorium w 2001 roku i „sprawę wytoczoną przez fundusz spekulacyjny Aurelius” brazylijskiemu państwowemu koncernowi naftowemu Petrobras.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Argentyna-demaskuje-symultaniczny-atak-sepich-funduszy-na-Ameryke-Lacinska-3264647.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Argentyna-demaskuje-symultaniczny-atak-sepich-funduszy-na-Ameryke-Lacinska-3264647.html