Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Samochód Małysza spłonął w trakcie rajdu Dakar

Sport

„WIELKI PECH. Katastrofalna eksplozja na końcówce drugiego etapu. Próbowaliśmy ratować sytuację, ale nasz samochód momentalnie się zajął i spalił.. Niestety jesteśmy zmuszeni wycofać się z rajdu, bo dalej nie da się już jechać. Marzenia musimy odłożyć na kolejny rok. Jesteśmy bardzo smutni i rozczarowani, zwłaszcza że do mety odcinka mieliśmy niecałe 30 kilometrów. Dziękujemy, że byliście z nami…” – napisał na Facebooku były skoczek narciarski.
Na ok. 30 kilometrów przed metą II etapu rajdu Dakar prowadzony przez Adama Małysza buggy zapalił się, po czym doszczętnie spłonął. Na szczęście Małysz oraz jego pilot Rafał Marton nie ucierpieli, za to stracili cały znajdujący się w samochodzie bagaż, w tym paszporty. Nie są znane przyczyny pożaru.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18319459/samochod-malysza-splonal-koniec-rajdu

Udostępnij

Koniec długiej serii Realu Madryt

Sport cristiano ronaldo iker cassi liga hiszpańska piłka nożna primera division real madryt

Real Madryt długi czas budował serię zwycięstw i miał nadzieję na 23 wygraną z rzędu, jednak piłkarze z Walencji nie pozwolili „Królewskim” na opuszczenie stadionu Mestalla z kompletem punktów. Co prawda jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, wykorzystując rzut karny, jednak w drugiej połowie piłka wpadała tylko do bramki strzeżonej przez Ikera Cassillasa. Najpierw po dośrodkowaniu Barragan

trafienie samobójcze zaliczył Pepe, a na 2:1 wynik ustalił Nicolas Otamendi. Real Madryt zakończył więc passę na wygraniu 22 meczów z rzędu (przed porażką z Walencją Real uległ Milanowi w meczu pokazowym).

W ostatniej kolejce szczęścia nie miała także FC Barcelona, która uległa Realowi Sociedad 1:0. W tabeli Real ma punkt przewagi nad Barceloną i jeden zaległy mecz w stosunku do Katalończyków.

Udostępnij Komentarze

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze