Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Marynarze ze statku „Cemfjord” uznani za zmarłych

Europa

Marynarze ze statku „Cemfjord”, który zatonął u wybrzeży Szkocji w ubiegłą sobotę, zostali uznani za zmarłych. Poszukiwania, które miały zostać dziś wznowione, odwołano. Na pokładzie statku pływającego pod cypryjską banderą znajdowało się osiem osób – siedmiu Polaków i jeden Filipińczyk. Jednostka transportowała dwie tony cementu, ładunek wędrował z Danii do Anglii. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną katastrofy, rzecznik armatora statku twierdzi, że zawiniły głównie fatalne warunki pogodowe. Jednostka zatonęła około 24 km od Wick w północno-wschodniej części Szkocji.
Władze szkockie poinformowały o rozpoczęciu śledztwa w sprawie katastrofy statku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-czlonkowie-zalogi-statku-cemfjord-uznani-za-zmarlych,nId,1583898#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Udostępnij

Francja: hakerzy ukradli dane osobowe 2 mln klientów

Europa atak hakerów bezpieczeństwo dane osobowe Francja grupa medialna informacje konta bankowe Linker Squad luki w systemie TF1

Grupa hakerów o nazwie Linker Squad ukradła informacje bankowe prawie 2 milionów klientów. Jako dowód, że taki atak miał miejsce, złodzieje przesłali francuskim mediom zrzuty ekranów na których widać numery kont bankowych i kart kredytowych. Sprawcy twierdzą, że atakują wielkie firmy, które chcą rządzić światem, aby podważyć „ślepe zaufanie”, jakim darzą je klienci. Tym razem zaatakowali potężną grupę medialną TF1. Hakerzy dopuszczają możliwość sprzedania skradzionych danych organizacjom mafijnym, chyba, że TF1 zdecyduje się zapłacić bardzo wysoką sumę pieniędzy, żeby temu zapobiec.
Francuska grupa medialna, jako winną niedopatrzenia, oskarża firmę zajmującą się prenumeratami prasowymi. Jednocześnie przedstawiciele TF1 zapewnili, że luki w bezpieczeństwie zostały już usunięte.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-hakerzy-wykradli-dane-bankowe-2-mln-klientow,nId,1583249

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-hakerzy-wykradli-dane-bankowe-2-mln-klientow,nId,1583249