Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Francja: hakerzy ukradli dane osobowe 2 mln klientów

Europa

Grupa hakerów o nazwie Linker Squad ukradła informacje bankowe prawie 2 milionów klientów. Jako dowód, że taki atak miał miejsce, złodzieje przesłali francuskim mediom zrzuty ekranów na których widać numery kont bankowych i kart kredytowych. Sprawcy twierdzą, że atakują wielkie firmy, które chcą rządzić światem, aby podważyć „ślepe zaufanie”, jakim darzą je klienci. Tym razem zaatakowali potężną grupę medialną TF1. Hakerzy dopuszczają możliwość sprzedania skradzionych danych organizacjom mafijnym, chyba, że TF1 zdecyduje się zapłacić bardzo wysoką sumę pieniędzy, żeby temu zapobiec.
Francuska grupa medialna, jako winną niedopatrzenia, oskarża firmę zajmującą się prenumeratami prasowymi. Jednocześnie przedstawiciele TF1 zapewnili, że luki w bezpieczeństwie zostały już usunięte.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-hakerzy-wykradli-dane-bankowe-2-mln-klientow,nId,1583249

Udostępnij

Ukraina: oddziały separatystów walczą między sobą

Europa batman donbas rosja separatyści ukraina ługańska republika ludowa

Zginął w zasadzce lider jednego z kilku separatystycznych ugrupowań działających w ługańskiej Republice Ludowej Aleksander Bednow zwany „Batmanem”. Zasadzkę urządziło inne ugrupowanie określające się jako „Milicja ludowa”. Zarzucała ona oddziałowi „Batmana”Według niektórych doniesień w strzelaninie razem z „Batmanem” zginęła jego żona i sześciu ochroniarzy.
– Wśród członków bandyckiej formacji Wostok narasta niezadowolenie z powodu braków w zaopatrzeniu w podstawowe produkty, a także braku pieniędzy. W ostatnich dniach terroryści nie otrzymali od swych rosyjskich opiekunów żadnego finansowego wsparcia – mówił wczoraj oficer prasowy operacji antyterrorystycznej. pułkownik Andryi Łysenko przekazując informacje o walkach między ugrupowaniami separatystów. W Donbasie trwają próby podporządkowania oddziałów separatystów jednemu dowództwu. Według niektórych źródeł ci, którzy nie chcą się podporządkować zastępowani są przez żołnierzy rosyjskich.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/batman-nie-zyje-egzekucja-wsrod-prorosyjskich-rebeliantow/j3c6l

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/batman-nie-zyje-egzekucja-wsrod-prorosyjskich-rebeliantow/j3c6l