Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Unia przeznaczy 11 mln euro na promy do Szwecji

Gospodarka

Unijne pieniądze w Polsce przeznaczone zostaną na zastosowaniu paliwa LNG – gazu ziemnego w postaci ciekłej – do napędu statków. W Szwecji na zmodernizowanie terminalu dla promów oraz unowocześnienie systemu kierowania ruchem w Trelleborgu. Między Świnoujściem a Trelleborgiem regularnie kursuje sześć promów. Przewiozły one w zeszłym roku 3 miliony ton towarów. Cala wymiana towarowa polski ze Skandynawią wynosi 7 milionów ton.
Dzięki unijnym pieniądzom promy będą pływać szybciej, zwiększy się zatem ilość rejsów. Ma podnieść się także ich bezpieczeństwo.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/miliony-euro-na-baltyku-powstanie-autostrada-morska_a19624

Udostępnij

Europejski Bank Centralny pobudzi gospodarkę

Gospodarka europejski bank centralny handelsblatt mario draghi podatki

O przygotowaniach banku do niestandardowych działań, których celem ma być pobudzenie europejskiej gospodarki poinformował Szef Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghi w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Handelsblatt”.
Słabość reformatorska, biurokracja i ciężar podatkowy utrudniają proces uzdrowienia Europy – powiedział. Jego zdaniem obciążenia podatkowe w Europie są największe na świecie, a to odbiera europejskim przedsiębiorstwom szanse w konkurencji z innymi. Mario Draghi domaga się od rządów europejskich zwiększenia wydatków na inwestycje, przede wszystkim na badania naukowe, oświatę i cyfryzację. Inne wydatki powinny, jego zdaniem, ulec redukcji, a podatki dzięki temu powinny zostać obniżone.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_finansowy/news/ebc-szykuje-sie-do-interwencji,2073035,5430?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_finansowy/news/ebc-szykuje-sie-do-interwencji,2073035,5430?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox