Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Europejski Bank Centralny pobudzi gospodarkę

Gospodarka

O przygotowaniach banku do niestandardowych działań, których celem ma być pobudzenie europejskiej gospodarki poinformował Szef Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghi w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Handelsblatt”.
Słabość reformatorska, biurokracja i ciężar podatkowy utrudniają proces uzdrowienia Europy – powiedział. Jego zdaniem obciążenia podatkowe w Europie są największe na świecie, a to odbiera europejskim przedsiębiorstwom szanse w konkurencji z innymi. Mario Draghi domaga się od rządów europejskich zwiększenia wydatków na inwestycje, przede wszystkim na badania naukowe, oświatę i cyfryzację. Inne wydatki powinny, jego zdaniem, ulec redukcji, a podatki dzięki temu powinny zostać obniżone.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_finansowy/news/ebc-szykuje-sie-do-interwencji,2073035,5430?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Państwa zatrudniające robotników z Korei Północnej

Gospodarka instytut asan Kim Dzong Un korea niewolnicy robotnicy

łamią sankcje ONZ, twierdzi Instytut Asan, który monitoruje sytuację na Półwyspie Koreańskim. Traktowani są oni jak niewolnicy. W Polsce pracowali tylko do 2012 roku. Byli odizolowani od Polaków w specjalnych obozach, koreańscy nadzorcy pilnowali, żeby nie kontaktowali się z miejscowymi pracownikami. Dostawali kilka procent zarobionych pieniędzy, resztę zabierały władze reżimu. W takich samych warunkach pracowali Koreańczycy w Czechach, Rumunii i Bułgarii. Obecnie poza granicami Korei Północnej pracuje około 65 tysięcy robotników z tego kraju. Ich liczba podwoiła się za rządów Kim Dzong Una.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/polska-pomaga-korei-polnocnej-moglismy-zlamac-sankcje-onz_a19612

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/polska-pomaga-korei-polnocnej-moglismy-zlamac-sankcje-onz_a19612