Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Państwa zatrudniające robotników z Korei Północnej

Gospodarka

łamią sankcje ONZ, twierdzi Instytut Asan, który monitoruje sytuację na Półwyspie Koreańskim. Traktowani są oni jak niewolnicy. W Polsce pracowali tylko do 2012 roku. Byli odizolowani od Polaków w specjalnych obozach, koreańscy nadzorcy pilnowali, żeby nie kontaktowali się z miejscowymi pracownikami. Dostawali kilka procent zarobionych pieniędzy, resztę zabierały władze reżimu. W takich samych warunkach pracowali Koreańczycy w Czechach, Rumunii i Bułgarii. Obecnie poza granicami Korei Północnej pracuje około 65 tysięcy robotników z tego kraju. Ich liczba podwoiła się za rządów Kim Dzong Una.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/polska-pomaga-korei-polnocnej-moglismy-zlamac-sankcje-onz_a19612

Udostępnij

Prawie 20 proc. Polaków rozważa emigrację zarobkową

Gospodarka badania emigracja ośrodek badań nad migracjami Polacy Work serwice

stwierdził Ośrodek Badań nad Migracjami. Według badań ośrodka przeprowadzonych na zlecenie Work Service SA 19,5 proc. aktywnych lub potencjalnych uczestników rynku pracy rozważa emigrację za pracą w ciągu najbliższych 12 miesięcy, w tym 5,2 proc. rozważa taki wyjazd „zdecydowanie”, a 14,3 rozważa go „raczej”. 75 proc. rozważających wyjazd stanowią osoby poniżej 35 roku życia. 40 proc. to osoby w wieku 18-24 lat.
Według danych Głównego Urząd Statystycznego pod koniec 2013 roku poza Polską pracowało około 2 mln 196 tys. mieszkańców naszego kraju, o 3,1 proc. więcej niż w roku 2012. W Europie w 2013 roku przebywało około 1 mln 891 tys. osób, zdecydowana większość – około 1 mln 789 tys. – emigrantów z Polski przebywała w krajach UE, najwięcej w Wielkiej Brytanii – 642 tys., Niemczech – 560 tys., Irlandii – 115 tys., Holandii – 103 tys. i Włoszech – 96 tys.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Polacy+chca+emigrowac+To+nie+tragedia+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=26724

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Polacy+chca+emigrowac+To+nie+tragedia+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=26724