Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Państwa zatrudniające robotników z Korei Północnej

Gospodarka

łamią sankcje ONZ, twierdzi Instytut Asan, który monitoruje sytuację na Półwyspie Koreańskim. Traktowani są oni jak niewolnicy. W Polsce pracowali tylko do 2012 roku. Byli odizolowani od Polaków w specjalnych obozach, koreańscy nadzorcy pilnowali, żeby nie kontaktowali się z miejscowymi pracownikami. Dostawali kilka procent zarobionych pieniędzy, resztę zabierały władze reżimu. W takich samych warunkach pracowali Koreańczycy w Czechach, Rumunii i Bułgarii. Obecnie poza granicami Korei Północnej pracuje około 65 tysięcy robotników z tego kraju. Ich liczba podwoiła się za rządów Kim Dzong Una.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/polska-pomaga-korei-polnocnej-moglismy-zlamac-sankcje-onz_a19612

Udostępnij

Prawie 20 proc. Polaków rozważa emigrację zarobkową

Gospodarka badania emigracja ośrodek badań nad migracjami Polacy Work serwice

stwierdził Ośrodek Badań nad Migracjami. Według badań ośrodka przeprowadzonych na zlecenie Work Service SA 19,5 proc. aktywnych lub potencjalnych uczestników rynku pracy rozważa emigrację za pracą w ciągu najbliższych 12 miesięcy, w tym 5,2 proc. rozważa taki wyjazd „zdecydowanie”, a 14,3 rozważa go „raczej”. 75 proc. rozważających wyjazd stanowią osoby poniżej 35 roku życia. 40 proc. to osoby w wieku 18-24 lat.
Według danych Głównego Urząd Statystycznego pod koniec 2013 roku poza Polską pracowało około 2 mln 196 tys. mieszkańców naszego kraju, o 3,1 proc. więcej niż w roku 2012. W Europie w 2013 roku przebywało około 1 mln 891 tys. osób, zdecydowana większość – około 1 mln 789 tys. – emigrantów z Polski przebywała w krajach UE, najwięcej w Wielkiej Brytanii – 642 tys., Niemczech – 560 tys., Irlandii – 115 tys., Holandii – 103 tys. i Włoszech – 96 tys.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Polacy+chca+emigrowac+To+nie+tragedia+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=26724

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Polacy+chca+emigrowac+To+nie+tragedia+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=26724