Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ewakuację Polaków z Donbasu między 12 a 31 stycznia

Polityka

zapowiedziała rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak. Dokładnego terminu nie podała ze względów bezpieczeństwa.
Ewakuowane mają być osoby polskiego pochodzenia legitymujące się Kartą Polaka lub w inny udokumentowany sposób mogące potwierdzić polskie pochodzenie. Podczas trzech pierwszych miesięcy osoby ewakuowane będą mieszkać w specjalnym ośrodku i uczestniczyć w kursach językowych oraz adaptacyjnych. Dzieci mają zostać objęte obowiązkiem szkolnym.
Pierwotnie, jaki pisaliśmy, ewakuacja miała odbyć się przed świętami, jak zapowiadał rząd, następnie termin został p5rzesuniety na 29 grudnia, po czym jeszcze raz przesunięty na nieokreślone dni stycznia. Opozycja zarzuciła władzom zamiar wykorzystania ewakuacji do promowania wizyty premier Ewy Kopacz na Ukrainie. Rząd zaprzeczył tym zarzutom.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18286189/msw-polacy-z-donbasu-zostana-ewakuowani-miedzy-12-a-31-stycznia

Udostępnij

Uzbrojony napastnik zaatakował pałac Dolmabahce w Stambule

Polityka Erdogan granat Stambuł zamach

Mężczyzna wdarł się do pałacu pilnowanego przez uzbrojonych policjantów, rzucił granat w kierunku wartowników, ale granat nie eksplodował. Policjanci obezwładnili napastnika i odebrali mu karabin maszynowy oraz pistolet. Według policji mężczyzna należy do „radykalnej organizacji”.
Pałac Dolmhace położony nad Bosforem został zbudowany w stylu europejskim przez sułtana Abdulmecida I pomiędzy 1842 a 1853 rokiem. Po powstaniu Republiki Tureckiej oddano go do dyspozycji Mustafy Kemala Atatürka, który zatrzymywał się tu podczas letnich wizyt w mieście. Obecnie w części pałacu jest muzeum, są tu także biura prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Edogana. policja nie ujawnia, czy prezydent był w pałacu w czasie ataku.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18281432/z-granatem-i-karabinem-probowal-zaatakowac-palac-erdogana

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18281432/z-granatem-i-karabinem-probowal-zaatakowac-palac-erdogana