Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ewakuację Polaków z Donbasu między 12 a 31 stycznia

Polityka

zapowiedziała rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak. Dokładnego terminu nie podała ze względów bezpieczeństwa.
Ewakuowane mają być osoby polskiego pochodzenia legitymujące się Kartą Polaka lub w inny udokumentowany sposób mogące potwierdzić polskie pochodzenie. Podczas trzech pierwszych miesięcy osoby ewakuowane będą mieszkać w specjalnym ośrodku i uczestniczyć w kursach językowych oraz adaptacyjnych. Dzieci mają zostać objęte obowiązkiem szkolnym.
Pierwotnie, jaki pisaliśmy, ewakuacja miała odbyć się przed świętami, jak zapowiadał rząd, następnie termin został p5rzesuniety na 29 grudnia, po czym jeszcze raz przesunięty na nieokreślone dni stycznia. Opozycja zarzuciła władzom zamiar wykorzystania ewakuacji do promowania wizyty premier Ewy Kopacz na Ukrainie. Rząd zaprzeczył tym zarzutom.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18286189/msw-polacy-z-donbasu-zostana-ewakuowani-miedzy-12-a-31-stycznia

Udostępnij

Uzbrojony napastnik zaatakował pałac Dolmabahce w Stambule

Polityka Erdogan granat Stambuł zamach

Mężczyzna wdarł się do pałacu pilnowanego przez uzbrojonych policjantów, rzucił granat w kierunku wartowników, ale granat nie eksplodował. Policjanci obezwładnili napastnika i odebrali mu karabin maszynowy oraz pistolet. Według policji mężczyzna należy do „radykalnej organizacji”.
Pałac Dolmhace położony nad Bosforem został zbudowany w stylu europejskim przez sułtana Abdulmecida I pomiędzy 1842 a 1853 rokiem. Po powstaniu Republiki Tureckiej oddano go do dyspozycji Mustafy Kemala Atatürka, który zatrzymywał się tu podczas letnich wizyt w mieście. Obecnie w części pałacu jest muzeum, są tu także biura prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Edogana. policja nie ujawnia, czy prezydent był w pałacu w czasie ataku.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18281432/z-granatem-i-karabinem-probowal-zaatakowac-palac-erdogana

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18281432/z-granatem-i-karabinem-probowal-zaatakowac-palac-erdogana