Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Prawie 20 proc. Polaków rozważa emigrację zarobkową

Gospodarka

stwierdził Ośrodek Badań nad Migracjami. Według badań ośrodka przeprowadzonych na zlecenie Work Service SA 19,5 proc. aktywnych lub potencjalnych uczestników rynku pracy rozważa emigrację za pracą w ciągu najbliższych 12 miesięcy, w tym 5,2 proc. rozważa taki wyjazd „zdecydowanie”, a 14,3 rozważa go „raczej”. 75 proc. rozważających wyjazd stanowią osoby poniżej 35 roku życia. 40 proc. to osoby w wieku 18-24 lat.
Według danych Głównego Urząd Statystycznego pod koniec 2013 roku poza Polską pracowało około 2 mln 196 tys. mieszkańców naszego kraju, o 3,1 proc. więcej niż w roku 2012. W Europie w 2013 roku przebywało około 1 mln 891 tys. osób, zdecydowana większość – około 1 mln 789 tys. – emigrantów z Polski przebywała w krajach UE, najwięcej w Wielkiej Brytanii – 642 tys., Niemczech – 560 tys., Irlandii – 115 tys., Holandii – 103 tys. i Włoszech – 96 tys.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Polacy+chca+emigrowac+To+nie+tragedia+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=26724

Udostępnij

Analitycy przewidują powolną poprawę na rynku pracy

Gospodarka bezrobocie BIEC praca spadek bezrobocia zatrudnienie

Jak poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC), noworoczne prognozy dla rynku pracy są optymistyczne. Wskaźnik Rynku Pracy obniżył się, co oznacza, że czeka nas stopniowa poprawa na rynku pracy i spadek bezrobocia. Już obecna stopa bezrobocia rejestrowanego, po wyeliminowaniu czynników sezonowych, spadła o ponad 1 proc. w stosunku do ubiegłego roku i wynosi teraz 11,7 proc. Wzrost zatrudnienia jest spodziewany przede wszystkim w przedsiębiorstwach dużych, powyżej 250 pracujących osób. Przewiduje się, że w przedsiębiorstwach małych i średnich może nastąpić spadek zatrudnienia. Jeśli chodzi o branże, to największy wzrost zatrudnienia będzie miał związek z przetwarzaniem koksu i produktów rafinacji ropy naftowej. Natomiast producenci odzieży, metali oraz wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych zakładają spadek liczby zatrudnionych.
Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (Bureau for Investments and Economic Cycles) jest instytucją prywatną świadczącą usługi w zakresie analiz makroekonomicznych głównie dla gospodarki polskiej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=gospodarka&idNewsComp=&filename=&idnews=194716&data=&status=biezace&_CheckSum=-483631983

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=gospodarka&idNewsComp=&filename=&idnews=194716&data=&status=biezace&_CheckSum=-483631983