Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Uzbrojony napastnik zaatakował pałac Dolmabahce w Stambule

Polityka

Mężczyzna wdarł się do pałacu pilnowanego przez uzbrojonych policjantów, rzucił granat w kierunku wartowników, ale granat nie eksplodował. Policjanci obezwładnili napastnika i odebrali mu karabin maszynowy oraz pistolet. Według policji mężczyzna należy do „radykalnej organizacji”.
Pałac Dolmhace położony nad Bosforem został zbudowany w stylu europejskim przez sułtana Abdulmecida I pomiędzy 1842 a 1853 rokiem. Po powstaniu Republiki Tureckiej oddano go do dyspozycji Mustafy Kemala Atatürka, który zatrzymywał się tu podczas letnich wizyt w mieście. Obecnie w części pałacu jest muzeum, są tu także biura prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Edogana. policja nie ujawnia, czy prezydent był w pałacu w czasie ataku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18281432/z-granatem-i-karabinem-probowal-zaatakowac-palac-erdogana

Udostępnij

Trzeci z rodziny Bushów ubiega się o prezydenturę USA

Polityka bush clinton kandydat prezydent Stany Zjednoczone USA

Były gubernator Florydy Jeb Bush zrezygnował z wszystkich stanowisk i funkcji, jakie zajmował w swojej fundacji oraz organizacjach non-profit – poinformował „Washington Post”. Brat poprzedniego prezydenta USA cieszy się najwyższym, 23-procentowym poparciem wyborców republikańskich.
Jeśli Jeb Bush zdobędzie nominację republikańską, będzie najprawdopodobniej walczyć o prezydenturę z Hillary Clinton. Jeśli Jeb Bush zwycięży, będzie trzecim z Bushów na najwyższy urzędzie w Ameryce. Wcześniej prezydentami USA byli jego ojciec George H.W. Bush i brat George W. Bush.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3701478,jeb-bush-rezygnuje-z-publicznych-stanowisk-by-walczyc-o-prezydenture-usa,id,t.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3701478,jeb-bush-rezygnuje-z-publicznych-stanowisk-by-walczyc-o-prezydenture-usa,id,t.html