Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Zmiany w kadrze na TCS

Sport

Po dwóch konkursach Turnieju Czterech Skoczni trener Łukasz Kruczek zdecydował się odesłać do Polski Klemensa Murańkę i Jana Ziobro. Na dwóch ostatnich skoczniach – W Innsbrucku i Bischofshofen –  zobaczymy w zamian za nich Krzysztofa Bieguna i Bartłomieja Kłuska.

W noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zajął 15 miejsce, o dwie pozycje niżej uplasował się Piotr Żyła. Wygrał Norweg Anders Jacobsen. Po dwóch konkursach w klasyfikacji TCS prowadzi Stefan Kraft. Kamil Stoch jest dziesiąty.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/skoki/1,65074,17205123,TCS__Biegun_i_Klusek_w_skladzie_reprezentacji_Polski_.html#MT_3zdj

Udostępnij

Osiem bramek w derbach Londynu

Sport Chelsea jose mourinho liga angielska piłka nożna Premier League tottenham

Po bardzo dobrym meczu Tottenham okazał się lepszy od zespołu Jose Mourinho. Od samego początku spotkania nie brakowało dobrych akcji. Strzelania zaczął w 18 minucie Diego Costa, który dał prowadzenie Chelsea. Później do głosu doszli gospodarze, którzy jeszcze przed przerwą zmienili stan meczu na 3:1. Thibaut Courtois wyciągał piłkę z siatki po strzałach Harry’ego Kane, Danny’ego Rose’a i Androsa Townsenda.

W drugiej połowie na 4:1 podwyższył Kane, zdobywając swoją drugą bramkę. Dystans do Tottenhamu starał się zmniejszyć Eden Hazard, po godzinie gry doprowadzając do 4:2. Gospodarze, za sprawą Nacera Chadliego zdobyli piątą bramkę, a wynik meczu na 5:3 ustalił John Terry. Mimo porażki Chelsea zachowała prowadzenie w tabeli, jednak tyle samo punktów (46 po 20 meczach) ma wicelider, Manchester City.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18273452/chelsea-gorsza-od-tottenhamu-grad-goli-w-derbach

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18273452/chelsea-gorsza-od-tottenhamu-grad-goli-w-derbach