Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zmiany w kadrze na TCS

Sport

Po dwóch konkursach Turnieju Czterech Skoczni trener Łukasz Kruczek zdecydował się odesłać do Polski Klemensa Murańkę i Jana Ziobro. Na dwóch ostatnich skoczniach – W Innsbrucku i Bischofshofen –  zobaczymy w zamian za nich Krzysztofa Bieguna i Bartłomieja Kłuska.

W noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zajął 15 miejsce, o dwie pozycje niżej uplasował się Piotr Żyła. Wygrał Norweg Anders Jacobsen. Po dwóch konkursach w klasyfikacji TCS prowadzi Stefan Kraft. Kamil Stoch jest dziesiąty.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/skoki/1,65074,17205123,TCS__Biegun_i_Klusek_w_skladzie_reprezentacji_Polski_.html#MT_3zdj

Udostępnij

Osiem bramek w derbach Londynu

Sport Chelsea jose mourinho liga angielska piłka nożna Premier League tottenham

Po bardzo dobrym meczu Tottenham okazał się lepszy od zespołu Jose Mourinho. Od samego początku spotkania nie brakowało dobrych akcji. Strzelania zaczął w 18 minucie Diego Costa, który dał prowadzenie Chelsea. Później do głosu doszli gospodarze, którzy jeszcze przed przerwą zmienili stan meczu na 3:1. Thibaut Courtois wyciągał piłkę z siatki po strzałach Harry’ego Kane, Danny’ego Rose’a i Androsa Townsenda.

W drugiej połowie na 4:1 podwyższył Kane, zdobywając swoją drugą bramkę. Dystans do Tottenhamu starał się zmniejszyć Eden Hazard, po godzinie gry doprowadzając do 4:2. Gospodarze, za sprawą Nacera Chadliego zdobyli piątą bramkę, a wynik meczu na 5:3 ustalił John Terry. Mimo porażki Chelsea zachowała prowadzenie w tabeli, jednak tyle samo punktów (46 po 20 meczach) ma wicelider, Manchester City.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18273452/chelsea-gorsza-od-tottenhamu-grad-goli-w-derbach

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18273452/chelsea-gorsza-od-tottenhamu-grad-goli-w-derbach