Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Analitycy przewidują powolną poprawę na rynku pracy

Gospodarka

Jak poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC), noworoczne prognozy dla rynku pracy są optymistyczne. Wskaźnik Rynku Pracy obniżył się, co oznacza, że czeka nas stopniowa poprawa na rynku pracy i spadek bezrobocia. Już obecna stopa bezrobocia rejestrowanego, po wyeliminowaniu czynników sezonowych, spadła o ponad 1 proc. w stosunku do ubiegłego roku i wynosi teraz 11,7 proc. Wzrost zatrudnienia jest spodziewany przede wszystkim w przedsiębiorstwach dużych, powyżej 250 pracujących osób. Przewiduje się, że w przedsiębiorstwach małych i średnich może nastąpić spadek zatrudnienia. Jeśli chodzi o branże, to największy wzrost zatrudnienia będzie miał związek z przetwarzaniem koksu i produktów rafinacji ropy naftowej. Natomiast producenci odzieży, metali oraz wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych zakładają spadek liczby zatrudnionych.
Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (Bureau for Investments and Economic Cycles) jest instytucją prywatną świadczącą usługi w zakresie analiz makroekonomicznych głównie dla gospodarki polskiej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=gospodarka&idNewsComp=&filename=&idnews=194716&data=&status=biezace&_CheckSum=-483631983

Udostępnij

Ekonomista odmawia przyjęcia Legii Honorowej

Gospodarka Kapitał w XXI wieku legia honorowa Thomas Piketty

Odmówił przyjęcia najwyższego odznaczenia we Francji, Orderu Narodowego Legii Honorowej lewicowy francuski ekonomista Thomas Piketty.
Dowiedziałem się, że zostałem zgłoszony do Legii Honorowej. Odrzucam tę nominację, gdyż nie sądzę, by zadaniem rządu było decydowanie, kto jest honorowy – powiedział Piketty agencji AFP.
Ekonomista miał dostać order razem z laureatem ekonomicznego Nobla Jeanem Tirolem i laureatem literackiego Nobla Patrickiem Modiano. Książka „Kapitał w XXI wieku”, w której Piketty opisuje coraz większą koncentrację bogactwa w rękach nielicznych przetłumaczona została na wiele języków i sprzedała się w 1,5 mln egzemplarzy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ekonomista-odmawia-przyjecia-legii-honorowej,nId,1582520#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ekonomista-odmawia-przyjecia-legii-honorowej,nId,1582520#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox