Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Analitycy przewidują powolną poprawę na rynku pracy

Gospodarka

Jak poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC), noworoczne prognozy dla rynku pracy są optymistyczne. Wskaźnik Rynku Pracy obniżył się, co oznacza, że czeka nas stopniowa poprawa na rynku pracy i spadek bezrobocia. Już obecna stopa bezrobocia rejestrowanego, po wyeliminowaniu czynników sezonowych, spadła o ponad 1 proc. w stosunku do ubiegłego roku i wynosi teraz 11,7 proc. Wzrost zatrudnienia jest spodziewany przede wszystkim w przedsiębiorstwach dużych, powyżej 250 pracujących osób. Przewiduje się, że w przedsiębiorstwach małych i średnich może nastąpić spadek zatrudnienia. Jeśli chodzi o branże, to największy wzrost zatrudnienia będzie miał związek z przetwarzaniem koksu i produktów rafinacji ropy naftowej. Natomiast producenci odzieży, metali oraz wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych zakładają spadek liczby zatrudnionych.
Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (Bureau for Investments and Economic Cycles) jest instytucją prywatną świadczącą usługi w zakresie analiz makroekonomicznych głównie dla gospodarki polskiej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=gospodarka&idNewsComp=&filename=&idnews=194716&data=&status=biezace&_CheckSum=-483631983

Udostępnij

Ekonomista odmawia przyjęcia Legii Honorowej

Gospodarka Kapitał w XXI wieku legia honorowa Thomas Piketty

Odmówił przyjęcia najwyższego odznaczenia we Francji, Orderu Narodowego Legii Honorowej lewicowy francuski ekonomista Thomas Piketty.
Dowiedziałem się, że zostałem zgłoszony do Legii Honorowej. Odrzucam tę nominację, gdyż nie sądzę, by zadaniem rządu było decydowanie, kto jest honorowy – powiedział Piketty agencji AFP.
Ekonomista miał dostać order razem z laureatem ekonomicznego Nobla Jeanem Tirolem i laureatem literackiego Nobla Patrickiem Modiano. Książka „Kapitał w XXI wieku”, w której Piketty opisuje coraz większą koncentrację bogactwa w rękach nielicznych przetłumaczona została na wiele języków i sprzedała się w 1,5 mln egzemplarzy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ekonomista-odmawia-przyjecia-legii-honorowej,nId,1582520#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ekonomista-odmawia-przyjecia-legii-honorowej,nId,1582520#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox