Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Analitycy przewidują powolną poprawę na rynku pracy

Gospodarka

Jak poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC), noworoczne prognozy dla rynku pracy są optymistyczne. Wskaźnik Rynku Pracy obniżył się, co oznacza, że czeka nas stopniowa poprawa na rynku pracy i spadek bezrobocia. Już obecna stopa bezrobocia rejestrowanego, po wyeliminowaniu czynników sezonowych, spadła o ponad 1 proc. w stosunku do ubiegłego roku i wynosi teraz 11,7 proc. Wzrost zatrudnienia jest spodziewany przede wszystkim w przedsiębiorstwach dużych, powyżej 250 pracujących osób. Przewiduje się, że w przedsiębiorstwach małych i średnich może nastąpić spadek zatrudnienia. Jeśli chodzi o branże, to największy wzrost zatrudnienia będzie miał związek z przetwarzaniem koksu i produktów rafinacji ropy naftowej. Natomiast producenci odzieży, metali oraz wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych zakładają spadek liczby zatrudnionych.
Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (Bureau for Investments and Economic Cycles) jest instytucją prywatną świadczącą usługi w zakresie analiz makroekonomicznych głównie dla gospodarki polskiej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=gospodarka&idNewsComp=&filename=&idnews=194716&data=&status=biezace&_CheckSum=-483631983

Udostępnij

Ekonomista odmawia przyjęcia Legii Honorowej

Gospodarka Kapitał w XXI wieku legia honorowa Thomas Piketty

Odmówił przyjęcia najwyższego odznaczenia we Francji, Orderu Narodowego Legii Honorowej lewicowy francuski ekonomista Thomas Piketty.
Dowiedziałem się, że zostałem zgłoszony do Legii Honorowej. Odrzucam tę nominację, gdyż nie sądzę, by zadaniem rządu było decydowanie, kto jest honorowy – powiedział Piketty agencji AFP.
Ekonomista miał dostać order razem z laureatem ekonomicznego Nobla Jeanem Tirolem i laureatem literackiego Nobla Patrickiem Modiano. Książka „Kapitał w XXI wieku”, w której Piketty opisuje coraz większą koncentrację bogactwa w rękach nielicznych przetłumaczona została na wiele języków i sprzedała się w 1,5 mln egzemplarzy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ekonomista-odmawia-przyjecia-legii-honorowej,nId,1582520#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ekonomista-odmawia-przyjecia-legii-honorowej,nId,1582520#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox