Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Osiem bramek w derbach Londynu

Sport

Po bardzo dobrym meczu Tottenham okazał się lepszy od zespołu Jose Mourinho. Od samego początku spotkania nie brakowało dobrych akcji. Strzelania zaczął w 18 minucie Diego Costa, który dał prowadzenie Chelsea. Później do głosu doszli gospodarze, którzy jeszcze przed przerwą zmienili stan meczu na 3:1. Thibaut Courtois wyciągał piłkę z siatki po strzałach Harry’ego Kane, Danny’ego Rose’a i Androsa Townsenda.

W drugiej połowie na 4:1 podwyższył Kane, zdobywając swoją drugą bramkę. Dystans do Tottenhamu starał się zmniejszyć Eden Hazard, po godzinie gry doprowadzając do 4:2. Gospodarze, za sprawą Nacera Chadliego zdobyli piątą bramkę, a wynik meczu na 5:3 ustalił John Terry. Mimo porażki Chelsea zachowała prowadzenie w tabeli, jednak tyle samo punktów (46 po 20 meczach) ma wicelider, Manchester City.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18273452/chelsea-gorsza-od-tottenhamu-grad-goli-w-derbach

Udostępnij

Artur Boruc do końca sezonu w Bournemouth

Sport Artur Boruc Bournemouth championship liga angielska piłka nożna

Zgodnie z wcześniejszymi, nieoficjalnymi informacjami, bramkarz reprezentacji Polski, Artur Boruc do końca sezony pozostanie w Bournemouth. Do klubu z Championship (angielski drugi poziom rozgrywek) został wypożyczony we wrześniu z Southampton, gdy nie znalazł uznania w oczach nowego trenera Ronalda Koemana. Koeman sprowadził do zespołu innego bramkarza, Frasera Fostera, występującego przedtem w Celticu Glasgow.

Boruc początkowo miał grać w Bournemouth tylko do końca 2014 roku, jednak zespół z jego udziałem spisuje się znakomicie w lidze – jest liderem i z Borucem w bramce jeszcze nie przegrał ligowego meczu, notując na koncie 12 zwycięstw i 4 remisy. Zanim polski bramkarz dołączył do zespołu, ten znajdował się na 10 miejscu w tabeli.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,artur-boruc-oficjalnie-bournemouth-do-konca-sezonu-,artykul,529854,1,423.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,artur-boruc-oficjalnie-bournemouth-do-konca-sezonu-,artykul,529854,1,423.html