Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosyjscy ratownicy będą szukać malezyjskiego samolotu

Świat

Rosyjscy ratownicy wyruszyli z pomocą do Indonezji. Będą pomagali w poszukiwaniach samolotu AirAsia. Przypomnijmy: maszyna cztery dni temu uległa katastrofie i runęła do Morza Jawajskiego. Rosyjskie ministerstwo do spraw nadzwyczajnych zdecydowało się wysłać do Indonezji transportowego IŁa-76 i samolot-amfibię Be-200 oraz 72 ratowników wyposażonych w sprzęt niezbędny do prowadzenia tego typu akcji. Oprócz tego ekipa dysponuje zdalnie sterowanym pojazdem podwodnym „Falkon”, który może pracować na głębokości do tysiąca metrów. Rosjanie zapowiadają, że przygotowują jeszcze dwa Iły-76, które będą mogły dostarczyć na miejsce katastrofy dodatkowe helikoptery.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-wyslala-ratownikow-do-indonezji/evw7l

Udostępnij

Co najmniej 35 osób stratował tłum w Szanghaju

Świat nowy rok panika szanghaj

kiedy podczas ulicznych obchodów nowego roku wybuchła panika. Rannych zostało 40 osób. Ludzie czekający na pokazy ogni sztucznych na wybrzeżu rzeki Huangpu w licznie odwiedzanej przez turystów dzielnicy Bundna w centrum miasta zaczęli panicznie uciekać około dwudziestu minut przed północą. Policjanci próbowali powstrzymać panikę, ale bez skutku. Przyczyny wybuchu paniki nikt nie odkrył.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,35-ofiar-Sylwestra-w-Szanghaju,wid,17146711,wiadomosc.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,35-ofiar-Sylwestra-w-Szanghaju,wid,17146711,wiadomosc.html