Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Zdalna kradzież odcisku palca jest możliwa

Nauka i Technologie

Aby zdobyć czyjś odcisk palca nie trzeba bezpośredniego kontaktu. Obraz linii papilarnych można zdobyć dzięki szczegółowym i wykonanym pod różnymi kątami zdjęciom dłoni. Prezentację tej technologii przeprowadził niedawno niemiecki ekspert od bezpieczeństwa, Jan Krisller, który podczas konferencji prasowej sfotografował dłonie niemieckiej minister obrony, Ursuli von der Leyen.

Zdjęcia po obróbce odpowiednim oprogramowaniem były wystarczające do odtworzenia linii papilarnych pani minister. Odcisk palca został następnie wydrukowany na przezroczystej folii i zrekonstruowany za pomocą m.in. kleju do drewna. Efekt okazał się wystarczający m.in. do odblokowania zabezpieczonego smartfonu. Oznacza to, że część powszechnie stosowanych obecnie zabezpieczeń przestała być skuteczna.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Haker-zdobyl-odcisk-kciuka-niemieckiej-minister-obrony-Zaskakujaco-latwo,wid,17143483,wiadomosc.html?ticaid=114131

Udostępnij

Stres zwiększa ochotę na słodycze

Nauka i Technologie Czekolada hormony jedzenie Kortyzol Psychologia Stres Słodycze Zapachy

Stres sprawia, że niecierpliwie poszukujemy słodyczy i aby je zdobyć, jesteśmy gotowi do zwiększonego wysiłku – wynika z badań, przeprowadzonych przez zespół naukowców z Uniwersytetu w Genewie.
Badanie polegało na postawieniu badanych osób w stresującej sytuacji spowodowanej kontaktem z lodowatą wodą.

Uczestnicy, którym w czasie badania sprawdzano poziom hormonu stresu – kortyzolu – mieli następnie ściskać dźwignię, dającą im dostęp do aromatu czekolady. Okazało się, że osoby poddane stresującemu doświadczeniu ściskały ją znacznie silniej od pozostałych.

Jedna z organizatorek badania, Eva Poola, tak skomentowała uzyskane rezultaty: „w warunkach stresu odczuwamy większą ochotę na przyjemne doznania, choćby pod postacią smakowitej tabliczki czekolady. W takich warunkach gotowi jesteśmy podjąć nawet znaczący wysiłek, choćby w środku nocy pojechać do sklepu, by sobie taki obiekt pożądania kupić.”

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-stresujaca-slodycz-pozadania,nId,1581568

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-stresujaca-slodycz-pozadania,nId,1581568