Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Prawnicy, lekarze, kosmetyczki, mechanicy samochodowi

Finanse

będą musieli od stycznia używać kas fiskalnych. Nowe przepisy obejmą 70 tys. małych firm i osób prowadzących działalność gospodarczą. Dotąd kasy nie były obowiązkowe przy dochodach nie przekraczających 20 tys. zł rocznie. Wzmożona kontrola za pomocą kas ma przynieść roczne zwiększenie podatków o ponad 90 mln zł. Przedsiębiorcy mają czas do 1 marca na dostosowanie się do przepisów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/zmiana-prawa-tysiace-przedsiebiorcow-musi-kupic-kase-fiskalna_a19560

Udostępnij

Przyszłe emerytury będą o połowę niższe od dzisiejszych

Finanse bank światowy emerytura oszczędności produkt krajowy brutto

Ludzie, którzy mają dziś 50 lat albo mniej otrzymają emeryturę nie przekraczająca 35 proc. zarobków, a z reguły o kilka procent niższą, dwa razy mniejszą niż obecna. Eksperci Banku Światowego wyliczyli, że Polacy powinni zwiększyć oszczędności do 10 proc. zarobków, żeby na emeryturze mieć mniej więcej tyle, ile obecni emeryci.
Oszczędności polskich gospodarstw domowych są z roku na rok niższe, w 2012 roku wynosiły 3 proc. PKB. Bez obowiązkowych składek emerytalnych oszczędności wynosiły 0,2 proc. PKB. Jest to jeden z najniższych wskaźników w Unii Europejskiej.
Według ekspertów Banku Światowego zwiększenie oszczędności przyspieszyłoby rozwój gospodarczy Polski.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bank-swiatowy-alarmuje-polacy-musza,58,0,1684794.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bank-swiatowy-alarmuje-polacy-musza,58,0,1684794.html