Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Prawnicy, lekarze, kosmetyczki, mechanicy samochodowi

Finanse

będą musieli od stycznia używać kas fiskalnych. Nowe przepisy obejmą 70 tys. małych firm i osób prowadzących działalność gospodarczą. Dotąd kasy nie były obowiązkowe przy dochodach nie przekraczających 20 tys. zł rocznie. Wzmożona kontrola za pomocą kas ma przynieść roczne zwiększenie podatków o ponad 90 mln zł. Przedsiębiorcy mają czas do 1 marca na dostosowanie się do przepisów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/zmiana-prawa-tysiace-przedsiebiorcow-musi-kupic-kase-fiskalna_a19560

Udostępnij

Przyszłe emerytury będą o połowę niższe od dzisiejszych

Finanse bank światowy emerytura oszczędności produkt krajowy brutto

Ludzie, którzy mają dziś 50 lat albo mniej otrzymają emeryturę nie przekraczająca 35 proc. zarobków, a z reguły o kilka procent niższą, dwa razy mniejszą niż obecna. Eksperci Banku Światowego wyliczyli, że Polacy powinni zwiększyć oszczędności do 10 proc. zarobków, żeby na emeryturze mieć mniej więcej tyle, ile obecni emeryci.
Oszczędności polskich gospodarstw domowych są z roku na rok niższe, w 2012 roku wynosiły 3 proc. PKB. Bez obowiązkowych składek emerytalnych oszczędności wynosiły 0,2 proc. PKB. Jest to jeden z najniższych wskaźników w Unii Europejskiej.
Według ekspertów Banku Światowego zwiększenie oszczędności przyspieszyłoby rozwój gospodarczy Polski.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bank-swiatowy-alarmuje-polacy-musza,58,0,1684794.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bank-swiatowy-alarmuje-polacy-musza,58,0,1684794.html