Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Zakon franciszkanów stracił dziesiątki milionów euro

Finanse

zainwestowane w handel bronią i narkotykami prowadzony przez kryminalistów. Zakonnicy chcący zainwestować wolne pieniądze w spółki finansowe, wpadli w ręce przestępców i nieświadomi tego finansowali ich działalność. Przestępczy proceder spółek ujawniło śledztwo prowadzone przez szwajcarską prokuraturę, która skonfiskowała zasoby finansowe spółek zamieszanych w nielegalny handel bronią i handel narkotykami.
Obecnie Kuria Generalna zakonu jest teraz na skraju bankructwa. Generał zakonu, ojciec Michael Perry z USA prosi poszczególne prowincje franciszkanów o pomoc finansową.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zakon-franciszkanow-stracil-dziesiatki-milionow-euro-3258908.html

Udostępnij

Urzędy skarbowe: najlepszy czyli najbardziej represyjny

Finanse ministerstwo finansow ranking urząd skarbowy

Najlepsze w Polsce są urzędy skarbowe w Lesznie, w Krasnymstawie, Białymstoku, Lubaczowie i warmińsko-mazurski w Olsztynie. XI ranking urzędów i izb skarbowych opracowany pod patronatem Ministerstwa Finansów zamieszcza „Gazeta Prawna”. Podobnie jak w poprzednich rankingach dziennik oceniał skuteczność (nieomylność) i efektywność (pracowitość) urzędów. W ramach każdego z tych kryteriów przyznawane były punkty. Największą liczbę punktów urzędy mogły otrzymać za prawidłowość rozstrzygnięć naczelnika, sporo także za zasadność wszczęcia postępowań podatkowych. Najlepszy okazał się Urząd Skarbowy w Lesznie. „Zaledwie 0,16 proc. postępowań prowadzonych przez ten urząd zostało umorzonych”, napisała „Gazeta”.
Jak pisaliśmy przed tygodniem, Ministerstwo Finansów nakazało, że co najmniej 80 proc. kontroli ma się skończyć domiarem wyższym niż 1000 zł, a w tych urzędach, które nie osiągną takiego za karę będzie zmniejszona liczba etatów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/842968,xi-ranking-urzedow-skarbowych.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/842968,xi-ranking-urzedow-skarbowych.html