Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wielka Brytania: zapowiedzi strajków na lotniskach

Europa

Polacy wracający z Wielkiej Brytanii na święta do kraju mogą liczyć się z utrudnieniami. Strajk planują trzy lotniska – dwa w Londynie i jedno w Manchesterze. Pracownicy lotnisk są niezadowoleni z płac, domagają się większego wzrostu wynagrodzeń. Strajk planowany jest na 23 i 24 grudnia, wezmą w nim udział pracownicy największego lotniska w Londynie – Heathrow, zastrajkują również na lotnisku Gatwick i w Manchesterze. Porty lotnicze uprzedzają, że podróżni mogą spodziewać się znacznych opóźnień, kolejek i odwołanych lotów. Strajk zaplanowany został na okres, w którym z lotnisk na Wyspach korzysta rekordowa liczba pasażerów. Największe problemy czekają lotnisko w Heathrow – chęć udziału w proteście zapowiedziało aż 500 pracowników, a większość tamtejszych terminali nie będzie pracować normalnym trybem. Zarząd lotniska uspokaja, że ma przygotowany plan awaryjny, który pozwoli zminimalizować wynikające ze strajku problemy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/w-brytania-przedswiateczny-strajk-na-lotniskach-beda-klopoty-z-wylotem-do-polski/p38nzd

Udostępnij

Putin: doktryna wojskowa Rosji pozostaje czysto obronna

Europa baterie rakietowe doktryna wojskowa modernizacja nato rakiety międzykontynentalne rosja wojsko władimir putin

Prezydent Władimir Putin oświadczył na spotkaniu w ministerstwie obrony z najwyższą kadrą dowódczą, że pomimo wzmożonej aktywności wojsk NATO w pobliżu rosyjskich granic, doktryna wojskowa Rosji się nie zmieni. Powiedział, że „będziemy w sposób stanowczy i konsekwentny bronić naszego bezpieczeństwa”. Putin nie zrezygnował też z ambitnego programu modernizacji sił zbrojnych ze szczególnym naciskiem na wojska nuklearne. Rosja w ten sposób ma „utrzymać globalną równowagę” i uchronić się przed agresją na dużą skalę. Zapowiedział również zakup dla wojska 50 nowych międzykontynentalnych rakiet balistycznych, czyli więcej niż w poprzednich latach. Prezydent nakazał wszystkim jednostkom stałą gotowość i odpowiednią konserwację baterii rakietowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-putin-nasza-doktryna-wojskowa-pozostaje-czysto-obronna,nId,1578000

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-putin-nasza-doktryna-wojskowa-pozostaje-czysto-obronna,nId,1578000