Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wielka Brytania: zapowiedzi strajków na lotniskach

Europa

Polacy wracający z Wielkiej Brytanii na święta do kraju mogą liczyć się z utrudnieniami. Strajk planują trzy lotniska – dwa w Londynie i jedno w Manchesterze. Pracownicy lotnisk są niezadowoleni z płac, domagają się większego wzrostu wynagrodzeń. Strajk planowany jest na 23 i 24 grudnia, wezmą w nim udział pracownicy największego lotniska w Londynie – Heathrow, zastrajkują również na lotnisku Gatwick i w Manchesterze. Porty lotnicze uprzedzają, że podróżni mogą spodziewać się znacznych opóźnień, kolejek i odwołanych lotów. Strajk zaplanowany został na okres, w którym z lotnisk na Wyspach korzysta rekordowa liczba pasażerów. Największe problemy czekają lotnisko w Heathrow – chęć udziału w proteście zapowiedziało aż 500 pracowników, a większość tamtejszych terminali nie będzie pracować normalnym trybem. Zarząd lotniska uspokaja, że ma przygotowany plan awaryjny, który pozwoli zminimalizować wynikające ze strajku problemy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/w-brytania-przedswiateczny-strajk-na-lotniskach-beda-klopoty-z-wylotem-do-polski/p38nzd

Udostępnij

Putin: doktryna wojskowa Rosji pozostaje czysto obronna

Europa baterie rakietowe doktryna wojskowa modernizacja nato rakiety międzykontynentalne rosja wojsko władimir putin

Prezydent Władimir Putin oświadczył na spotkaniu w ministerstwie obrony z najwyższą kadrą dowódczą, że pomimo wzmożonej aktywności wojsk NATO w pobliżu rosyjskich granic, doktryna wojskowa Rosji się nie zmieni. Powiedział, że „będziemy w sposób stanowczy i konsekwentny bronić naszego bezpieczeństwa”. Putin nie zrezygnował też z ambitnego programu modernizacji sił zbrojnych ze szczególnym naciskiem na wojska nuklearne. Rosja w ten sposób ma „utrzymać globalną równowagę” i uchronić się przed agresją na dużą skalę. Zapowiedział również zakup dla wojska 50 nowych międzykontynentalnych rakiet balistycznych, czyli więcej niż w poprzednich latach. Prezydent nakazał wszystkim jednostkom stałą gotowość i odpowiednią konserwację baterii rakietowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-putin-nasza-doktryna-wojskowa-pozostaje-czysto-obronna,nId,1578000

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-putin-nasza-doktryna-wojskowa-pozostaje-czysto-obronna,nId,1578000