rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jedna z największych na świece organizacji bokserskich – WBC (World Boxing Council) podczas zakończonej niedawno konwencji w Las Vegas zapowiedziała wprowadzenie dodatkowych testów antydopingowych dla bokserów. Dotychczas pięściarze byli badani pod kątem dopingu jedynie po walce. Teraz ma się to zmienić.

Zgodnie z nowym pomysłem WBC każdy bokser znajdujący się w pierwszej 15. rankingu federacji będzie mógł zostać zbadany na obecność zabronionych substancji w każdej chwili podczas przygotowań do walki. Testy nie będą zapowiadane. WBC podjęło w tym zakresie współpracę z VADA – amerykańską organizacją zwalczającą doping w sporcie.

poprzedni następny nastepny post

Udostępnij

Asseco Resovia wygrywa w Berlinie

Sport asseco resovia liga mistrzów siatkówka

W meczu rozegranym niedawno w Rzeszowie zespół z Berlina niespodziewanie łatwo pokonał Asseco 3:0. We wczorajszym meczu w stolicy Niemiec losy spotkania od samego początku układały się inaczej. Pierwsze dwa sety – do 19 i 20 – wygrali goście z Rzeszowa. W trzeciej odsłonie spotkania Asseco prowadziło już 10:6, jednak nie dało to podopiecznym Andrzeja Kowala zwycięstwa. Spora w tym zasługa niemieckiego atakującego, Christiana Dunnesa, który pojawił się na parkiecie w trzecim secie, zmieniając słabo grającego Australijczyka Paula Carrolla.

Dysponujący mocną zagrywką Dunnes sprawiał sporo problemów przyjmującym rzeszowskiego zespołu. Gospodarze wygrali trzeciego i czwartego seta i Resovia musiała walczyć o zwycięstwo w tie-breaku. W piątej odsłonie polski zespół zaczął od prowadzenia 7:1. Niemcy nie byli w stanie odrobić strat i musieli pogodzić się z porażką.

Berlin Recycling Volleys – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (19:25, 20:25, 25:21, 25:17, 10:15)