Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Mężczyzna podpalił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Polska

62-latek wszedł do GOPSu w Makowie koło Skierniewic, oblał łatwopalną substancją pracowników i pomieszczenia, a następnie wzniecił ogień. W skutek pożaru zginęła jedna osoba, a cztery zostały poparzone. Kiedy przyjechała straż pożarna, prawie wszyscy pracownicy byli już na zewnątrz. W budynku została tylko jedna kobieta, którą strażacy zdołali wynieść. Niestety po 45 minutach reanimacji pracownica GOPS zmarła. Inna kobieta w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem do warszawskiego szpitala. Trzy pracowniczki uciekły przed ogniem na dach, a teraz przebywają w skierniewickim szpitalu na badaniach. Podpalaczem był prawdopodobnie 62-letni mężczyzna zatrzymany już przez policję. Motywem jego działania mogła być zemsta za odmowę uzyskania świadczenia z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1320188,62latek-podpalil-Gminny-Osrodek-Pomocy-Spolecznej-w-Makowie-Zginela-kobieta

Udostępnij

Prokuratura: będzie postępowanie w sprawie Sikorskiego

Polska apro financial poland pałacyk MON postępowanie prokuratura ryczałt seremet sikorski urodziny

Odmowa śledztwa w sprawie rozliczeń kosztów jazdy samochodem Radosława Sikorskiego była przedwczesna, uznała Prokuratura Generalna, należy podjąć postępowanie. Jeszcze dziś decyzję prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta otrzyma Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
Niezależnie od tej decyzji prokuratura bada w jednym postępowania wyjaśniającym trzy kolejne doniesienia dotyczące marszałka Sejmu, poinformował rzecznik prokuratury Mateusz Martyniuk. Dwa dotyczą pobierania ryczałtów za jazdę prywatnym samochodem w czasach, kiedy Radosław Sikorski był ministrem spraw zagranicznych i jeździł służbową limuzyną z ochroną BOR-u. Trzecie – organizacji urodzin polityka w pałacyku MON w Helenowie, które odbyły się w lutym zeszłego roku. Sikorski zapłacił za imprezę dla 100 osób 14 tys. zł, tymczasem jak twierdzą autorzy doniesienia, miała ona kosztować około 200 tysięcy.
Opozycja domaga się od Platformy Obywatelskiej cofnięcia Radosławowi Sikorskiemu rekomendacji na marszałka Sejmu. PO postanowiło jednak poczekać do wyjaśnienia sprawy przez prokuraturę.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/841872,po-wstrzemiezliwa-ws-marszalka-sikorskiego.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/841872,po-wstrzemiezliwa-ws-marszalka-sikorskiego.html