Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Justyna Kowalczyk kończy starty w PŚ w 2014 roku

Sport

Po serii niezbyt udanych występów Justyna Kowalczyk uznała, że kończy występy w Pucharze Świata w 2014 roku. Nie będzie to jednak jej ostatni start w kończącym się już roku.

„Dzisiaj po raz ostatni w tym roku wystartuję w Pucharze Świata. To był bardzo ciężki rok. Cieszę się, że się kończy. Cieszę się też, że biegam wciąż na nartkach. W następny weekend trzy starty w Hochfilzen. Widzimy się na Tour de Ski” – poinformowała Justyna Kowalczyk za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku. W Hochfilzen, o którym wspomina Kowalczyk, odbędą się zawody w ramach Alpen Cup.

W niedzielnych zawodach w  sprincie, rozgrywanych w Davos, Kowalczyk nie przebrnęła przez kwalifikacje.

poprzedni następny nastepny post

Udostępnij

Fannemel wygrywa w Rosji, Żyła najlepiej w sezonie

Sport piotr żyła puchar świata skoki narciarskie

Konkurs w Niżnym Tagile pierwszy raz został włączony do kalendarza Pucharu Świata, a zwycięstwo w nim było największym w karierze sukcesem Andersa Fannemela. Dzięki wygranej Norweg został liderem PŚ. Drugie miejsce zajął Austriak Gregor Schlierenzauer, a na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Severin Freund.

W sobotnim konkursie najlepiej z Polaków jak dotychczas spisał się Piotr Żyła, który zajął 10. miejsce, skacząc na 125,5 i 126 metrów. Punkty PŚ zdobyli jeszcze Maciej Kot (26 miejsce) i Dawid Kubacki (23). Do drugiej serii nie awansowali Jan Ziobro i Klemens Murańka. W rosyjskich konkursach nie bierze udziału czterech skoczków z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej PŚ – m.in. Simon Ammann i Noriaki Kasai.