Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosjanie zapowiadają klonowanie mamuta w przyszłym roku

Nauka i Technologie

Mamut znaleziony półtora roku temu w wiecznej zmarzlinie na Wyspach Nowosyberyjskich to wyjątkowo dobrze zachowany okaz. Wynika to z faktu, że zwierzę wpadło do dołu z wodą, która szybko zamarzła i przetrwała w tym stanie do naszych czasów.

Dobrze zachowane tkanki zwierzęcia dają nadzieję na uzyskanie DNA, które pozwoli na sklonowanie mamuta. Rosjanom pomogą w tym specjaliści z Korei Południowej, którzy mają na koncie tworzenie klonów m.in. królika, psa i wilka. Sklonowali również mysz, wykorzystując w tym celu komórki zamrożone od kilkunastu lat, co miało dowieść, że informacja genetyczna może przetrwać również w niskich temperaturach.

Zdaniem rosyjskich naukowców z Federalnego Uniwersytetu Północno-Wschodniego, klonowanie prehistorycznego zwierzęcia będzie możliwe już na początku 2015 roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.newsweek.pl/rosjanie-chca-sklonowac-mamuta-newsweek-pl,artykuly,352273,1.html

Udostępnij

YotaPhone 2 - smartfon z dodatkowym ekranem e-ink

Nauka i Technologie AMOLED E-ink Elektroniczny papier rosja smartfony Snapdragon Telefony Yota YotaPhone YotaPhone 2

Zaprezentowany w lutym 2014 roku w czasie konferencji MWC w Barcelonie smartfon doczekał się rynkowego debiutu. W 20 krajach Europy rozpoczyna się sprzedaż rosyjskiego smartfonu YotaPhone 2. Pracujące pod kontrolą Androida urządzenie to nietypowy telefon – poza standardowym, 5-calowym ekranem AMOLED o rozdzielczość Full HD, na drugiej stronie obudowy producent umieścił 4,7-calowy, dotykowy ekran e-ink o rozdzielczości 960 na 540 pikseli.

Jest to udoskonalone rozwiązanie, znane z poprzedniego modelu rosyjskiego producenta, dające użytkownikowi nowe możliwości. Istotny jest tu fakt, że ekran e-ink potrzebuje zasilania wyłącznie w momencie zmiany wyświetlanego obrazu, a statyczny obraz – jak np. bilet czy dokument tekstowy – może być wyświetlany nawet na telefonie z rozładowanym akumulatorem.

Poza dodatkowym ekranem e-ink YotaPhone 2 został wyposażony w 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 800, 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Telefon dysponuje również 8-megapikselową kamerą. Producent ustalił również polską cenę telefonu – 2899 złotych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.newsweek.pl/yotaphone-2-rosyjski-smartfon-zagrozeniem-dla-iphone-ow-od-apple-,artykuly,353195,1.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.newsweek.pl/yotaphone-2-rosyjski-smartfon-zagrozeniem-dla-iphone-ow-od-apple-,artykuly,353195,1.html