Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

YotaPhone 2 – smartfon z dodatkowym ekranem e-ink

Nauka i Technologie

Zaprezentowany w lutym 2014 roku w czasie konferencji MWC w Barcelonie smartfon doczekał się rynkowego debiutu. W 20 krajach Europy rozpoczyna się sprzedaż rosyjskiego smartfonu YotaPhone 2. Pracujące pod kontrolą Androida urządzenie to nietypowy telefon – poza standardowym, 5-calowym ekranem AMOLED o rozdzielczość Full HD, na drugiej stronie obudowy producent umieścił 4,7-calowy, dotykowy ekran e-ink o rozdzielczości 960 na 540 pikseli.

Jest to udoskonalone rozwiązanie, znane z poprzedniego modelu rosyjskiego producenta, dające użytkownikowi nowe możliwości. Istotny jest tu fakt, że ekran e-ink potrzebuje zasilania wyłącznie w momencie zmiany wyświetlanego obrazu, a statyczny obraz – jak np. bilet czy dokument tekstowy – może być wyświetlany nawet na telefonie z rozładowanym akumulatorem.

Poza dodatkowym ekranem e-ink YotaPhone 2 został wyposażony w 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 800, 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Telefon dysponuje również 8-megapikselową kamerą. Producent ustalił również polską cenę telefonu – 2899 złotych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.newsweek.pl/yotaphone-2-rosyjski-smartfon-zagrozeniem-dla-iphone-ow-od-apple-,artykuly,353195,1.html

Udostępnij

Lud Khoisan z RPA to najstarsza, znana linia ludzkości

Nauka i Technologie Afryka antropologia Choroby genetyczne Genetyka Khoisan namibia Republika Południowej Afryki RPA

Żyjący w południowej Afryce, w RPA i Namibii lud Khoisan został uznany za najstarszą linię ludzkości. Do takiego wniosku prowadzi analiza DNA pobranego od przedstawicieli tej społeczności łowców i zbieraczy. Członkowie ludu Khoisan różnią się genetycznie zarówno od ludzi z innych rejonów świata, jak i od innych ludów afrykańskich, a w populacji występują jednostki, których przodkowie nie krzyżowali się z innymi grupami etnicznymi od 150 tysięcy lat.

Jest to zasługą lokalnych zwyczajów, które wymagają, by małżeństwa były zawierane albo w obrębie własnego plemienia, lub – ale tylko przez kobiety – poza plemieniem. Pozwala zachować genetyczną izolację. Badaczom daje to możliwość sprawdzenia, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęły pojawiać się niektóre choroby genetyczne.

Odkrycie skomentował prof. Stephan Christoph Schuster z Nanyang Technological University w Singapurze: „Łowcy-zbieracze Khoisan z południowej Afryki zawsze postrzegali samych siebie jako najstarszy lud. Nasze badania dowodzą, że rzeczywiście należą oni do najstarszej linii ludzkości.”

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_nauka.pap.pl&_PageID=11&s=depesza&dz=&dep=301620&kat=NAUKA&_CheckSum=-1259075677

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_nauka.pap.pl&_PageID=11&s=depesza&dz=&dep=301620&kat=NAUKA&_CheckSum=-1259075677