Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Węgry: przymusowe testy narkotykowe

Europa

dla młodzieży, polityków i dziennikarzy zaproponował dyrektor ds. komunikacji społecznej rządzącej partii Fidesz i burmistrz 8 Dzielnicy Budapesztu Mate Kocsis. Jutro propozycję mają przedyskutować parlamentarzyści partii Fidesz, poinformował rzecznik frakcji partii premiera Viktora Orbana w parlamencie Bence Tuzson. Fidesz ma w parlamencie europejskim dwie trzecie głosów, większość wystarczającą do przegłosowania ustawy nawet przy sprzeciwie wszystkich pozostałych partii.
Mate Kocsis przedstawił propozycję na Facebooku. Jego zdaniem przymusowe badania powinny obejmować trzy kategorie osób: najbardziej zagrożonych, a więc młodzież, podejmujących najważniejsze decyzje, czyli polityków i kształtujących opinię publiczną – dziennikarzy.
Kocsis krytykowany jest przez lewicową opozycję za przeprowadzenie zakończenia w sierpniu tego roku programu darmowej wymiany igieł do strzykawek dla narkomanów, którzy przyjmują narkotyki dożylnie. Lewica ma mu też za złe obostrzenia dla zbieraczy surowców wtórnych oraz kary aresztu dla bezdomnych śpiących na ulicy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17966687/budapeszt-idzie-na-wojne-z-narkotykami-burmistrz-chce-testow-dla-mlodziezy-i-politykow

  • qwe

    błehehehe to już chyba dyktatura

Udostępnij

Grecja: marsz pokoju, gaz i koktajle Mołotowa

Europa anarchiści armatki wodne gaz grecja koktajl mołotowa lewica manifestacje marsz pokoju policja

Policja użyła gazu i armatek wodnych, demonstranci obrzucali policjantów koktajlami Mołotowa, rozbijali sklepy i przystanki autobusowe. Wczorajsza demonstracja w Atenach zorganizowana była w ósmą rocznicę zastrzelenia przez policję 15-letniego uczestnika manifestacji anarchistów w 2008 roku. W zamieszkanej przez anarchistów i zwolenników lewicy dzielnicy Exarchia doszło do starć z policją. To właśnie w tej dzielnicy przed sześciu laty grupa demonstrantów zaatakowała policyjny radiowóz kamieniami, któryś z policjantów strzelił broniąc się i śmiertelnie trafił nastolatka. Odtąd co roku w Atenach anarchiści urządzają manifestacje pod hasłem marszów pokoju.
Podobna do ateńskiej demonstracja odbyła się wczoraj w Salonikach. Grupa młodzieży uczestnicząca w niej zaatakowała policję koktajlami Mołotowa, a funkcjonariusze odpowiedzieli gazem łzawiącym i granatami hukowymi.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17964052/gaz-i-armatki-wodne-na-ulicach-aten-spladrowane-ekskluzywne-sklepy

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17964052/gaz-i-armatki-wodne-na-ulicach-aten-spladrowane-ekskluzywne-sklepy