Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Dwa gole Milika, Ajax wysoko pokonał Willem II

Sport

Arkadiusz Milik nie zaczął w pierwszym składzie meczu Ajaxu Amsterdam z Willem II, ale i tak może być zadowolony ze swojego występu. Polak zameldował się na boisku już w 18 minucie, gdy kontuzji doznał Kolbeinn Sigthorsson. Jeszcze przed przerwą Milik zdołał dwa razy pokonać bramkarza rywali. W drugiej odsłonie wychowanek Rozwoju Katowice do swoich statystyk dołożył jeszcze asystę przy bramce na 5:0. Ajax jest wiceliderem ligi holenderskiej, a Milik wysunął się na prowadzenie wśród najskuteczniejszych zawodników drużyny z Amsterdamu w meczach ligowych w tym sezonie.

poprzedni następny nastepny post

Udostępnij

"Pudzian" pokonał Nastulę, Khalidov wygywa mimo kontuzji

Sport brett cooper ksw mamed khalidov mariusz pudzianowski MMA paweł nastula

Paweł Nastula, mistrz olimpijski z 1996 z Atlanty w judo, przegrał w sobotę wieczorem walkę z Mariuszem Pudzianowskim, rozegraną w ramach 29 KSW w Arenie Kraków. Po dwóch rundach regulaminowych (po 5 minut) był remis, w związku z czym obaj zawodnicy zmierzyli się w trzyminutowej dogrywce, w trakcie której Pudzianowski zdominował bardzo zmęczonego 44-latka. Paweł Nastula podtrzymał po walce swoją zapowiedź, że kończy karierę.

W ostatniej walce wieczoru Mamed Khalidov zmierzył się z Amerykaninem Brettem Cooperem. Pochodzący z Czeczenii Polak nie był w stanie pokonać rywala przed czasem, do czego przyzwyczaił publiczność. Wygrał jednak jednogłośnie na punkty. Po walce Khalidov przyznał się, że lekarze zabronili mu walczyć ze względu na kontuzję kręgosłupa.