Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Grecja: marsz pokoju, gaz i koktajle Mołotowa

Europa

Policja użyła gazu i armatek wodnych, demonstranci obrzucali policjantów koktajlami Mołotowa, rozbijali sklepy i przystanki autobusowe. Wczorajsza demonstracja w Atenach zorganizowana była w ósmą rocznicę zastrzelenia przez policję 15-letniego uczestnika manifestacji anarchistów w 2008 roku. W zamieszkanej przez anarchistów i zwolenników lewicy dzielnicy Exarchia doszło do starć z policją. To właśnie w tej dzielnicy przed sześciu laty grupa demonstrantów zaatakowała policyjny radiowóz kamieniami, któryś z policjantów strzelił broniąc się i śmiertelnie trafił nastolatka. Odtąd co roku w Atenach anarchiści urządzają manifestacje pod hasłem marszów pokoju.
Podobna do ateńskiej demonstracja odbyła się wczoraj w Salonikach. Grupa młodzieży uczestnicząca w niej zaatakowała policję koktajlami Mołotowa, a funkcjonariusze odpowiedzieli gazem łzawiącym i granatami hukowymi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17964052/gaz-i-armatki-wodne-na-ulicach-aten-spladrowane-ekskluzywne-sklepy

Udostępnij

Ukraina kupiła 75 wozów bojowych od Wielkiej Brytanii

Europa donbas saxon separatyści ukraina wielka brytania wozy bojowe

Pierwsze 20 używanych wozów bojowych typu Saxon, pochodzących z lat siedemdziesiątych zostanie dostarczonych Ukrainie już w przyszłym tygodniu. Pozostałe 55 na początku przyszłego roku. Cena jednego wozu wyniosła 51 tys. dolarów łącznie z kosztami transportu i innymi opłatami. Wszystkie mają służyć na wschodzie Ukrainy w walkach z rosyjskimi separatystami.
Wielka Brytania wycofała te wozy z uzbrojenia. Zdaniem specjalistów mają słaby pancerz, chroniący najwyżej przed zwykłą amunicją piechoty kalibru, 7,62 mm. Ukraiński portal Dzerkało Tyżni nazwał je pogardliwie samochodami policyjnymi. Wozy używane obecnie przez ukraińską piechotę są jeszcze bardziej przestarzałe i w złym stanie technicznym.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17948818/ukraina-kupuje-od-brytyjczykow-wozy-bojowe-eksperci-sa-przestarzale

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17948818/ukraina-kupuje-od-brytyjczykow-wozy-bojowe-eksperci-sa-przestarzale