Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Grecja: marsz pokoju, gaz i koktajle Mołotowa

Europa

Policja użyła gazu i armatek wodnych, demonstranci obrzucali policjantów koktajlami Mołotowa, rozbijali sklepy i przystanki autobusowe. Wczorajsza demonstracja w Atenach zorganizowana była w ósmą rocznicę zastrzelenia przez policję 15-letniego uczestnika manifestacji anarchistów w 2008 roku. W zamieszkanej przez anarchistów i zwolenników lewicy dzielnicy Exarchia doszło do starć z policją. To właśnie w tej dzielnicy przed sześciu laty grupa demonstrantów zaatakowała policyjny radiowóz kamieniami, któryś z policjantów strzelił broniąc się i śmiertelnie trafił nastolatka. Odtąd co roku w Atenach anarchiści urządzają manifestacje pod hasłem marszów pokoju.
Podobna do ateńskiej demonstracja odbyła się wczoraj w Salonikach. Grupa młodzieży uczestnicząca w niej zaatakowała policję koktajlami Mołotowa, a funkcjonariusze odpowiedzieli gazem łzawiącym i granatami hukowymi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17964052/gaz-i-armatki-wodne-na-ulicach-aten-spladrowane-ekskluzywne-sklepy

Udostępnij

Ukraina kupiła 75 wozów bojowych od Wielkiej Brytanii

Europa donbas saxon separatyści ukraina wielka brytania wozy bojowe

Pierwsze 20 używanych wozów bojowych typu Saxon, pochodzących z lat siedemdziesiątych zostanie dostarczonych Ukrainie już w przyszłym tygodniu. Pozostałe 55 na początku przyszłego roku. Cena jednego wozu wyniosła 51 tys. dolarów łącznie z kosztami transportu i innymi opłatami. Wszystkie mają służyć na wschodzie Ukrainy w walkach z rosyjskimi separatystami.
Wielka Brytania wycofała te wozy z uzbrojenia. Zdaniem specjalistów mają słaby pancerz, chroniący najwyżej przed zwykłą amunicją piechoty kalibru, 7,62 mm. Ukraiński portal Dzerkało Tyżni nazwał je pogardliwie samochodami policyjnymi. Wozy używane obecnie przez ukraińską piechotę są jeszcze bardziej przestarzałe i w złym stanie technicznym.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17948818/ukraina-kupuje-od-brytyjczykow-wozy-bojowe-eksperci-sa-przestarzale

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17948818/ukraina-kupuje-od-brytyjczykow-wozy-bojowe-eksperci-sa-przestarzale