Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Francja: demonstracje protestacyjne właścicieli firm

Gospodarka

Około 6 tys. właścicieli firm demonstrowało wczoraj w Paryżu, około 4 tysięcy w Tuluzie przeciw „polityce, która stale tłamsi przedsiębiorstwa różnej wielkości przez nagromadzenie obciążeń, podatków, ograniczeń i kar”, informuje francuska Konfederacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw (CGPME). Zdaniem policji demonstrantów było znacznie mniej.
Tydzień protestów przeciw polityce rządu proklamowały trzy francuskie stowarzyszenia przedsiębiorców: CGPME, Medef i UPA. Żądają odblokowania gospodarki. Zdaniem przedsiębiorców małe i średnie firmy są tłamszone przez państwowe urzędy, a kolejne zmiany przepisów ograniczają swobody gospodarcze.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Szefowie-firm-demonstruja-przeciw-duszeniu-gospodarki-3247114.html

Udostępnij

Rosja sprzeda 19,5 proc. akcji Rosnieftu

Gospodarka akcje prywatyzacja Rosnieft sprzedaż

zdecydował dziś rosyjski rząd. Akcje zostaną wystawione na sprzedaż w przyszłym roku, a ich przewidywana wartość wynieść ma 8,5 mld dolarów. Częściową prywatyzację koncernu zapowiadał w sierpniu tego roku minister finansów Federacji Rosyjskiej Anton Siłuanow.
Według analityków Rosnieft ma obecnie poważne problemy spowodowane sankcjami odcinającymi od zachodnich źródeł finansowania oraz spadkiem cen ropy. Największe trudności koncern ma z obsługą długu za warty 55 mld dolarów zakup spółki TNK-BP od brytyjskiego koncernu BP w 2013 r. Według agencji Bloomberga obecny cały dług koncernu wynosi ok. 60 mld dol.
Wartość spółki po spadku o 38 proc. wyceniana jest obecnie na około 50 mld dolarów.

http://get.wp.tv/?f=2890108.1417086776789.h.webm&rnd=0

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/Proba-ratowania-rosyjskiego-giganta-naftowego-czesciowa-prywatyzacja_a19048

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/Proba-ratowania-rosyjskiego-giganta-naftowego-czesciowa-prywatyzacja_a19048