Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Francja: demonstracje protestacyjne właścicieli firm

Gospodarka

Około 6 tys. właścicieli firm demonstrowało wczoraj w Paryżu, około 4 tysięcy w Tuluzie przeciw „polityce, która stale tłamsi przedsiębiorstwa różnej wielkości przez nagromadzenie obciążeń, podatków, ograniczeń i kar”, informuje francuska Konfederacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw (CGPME). Zdaniem policji demonstrantów było znacznie mniej.
Tydzień protestów przeciw polityce rządu proklamowały trzy francuskie stowarzyszenia przedsiębiorców: CGPME, Medef i UPA. Żądają odblokowania gospodarki. Zdaniem przedsiębiorców małe i średnie firmy są tłamszone przez państwowe urzędy, a kolejne zmiany przepisów ograniczają swobody gospodarcze.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Szefowie-firm-demonstruja-przeciw-duszeniu-gospodarki-3247114.html

Udostępnij

Rosja sprzeda 19,5 proc. akcji Rosnieftu

Gospodarka akcje prywatyzacja Rosnieft sprzedaż

zdecydował dziś rosyjski rząd. Akcje zostaną wystawione na sprzedaż w przyszłym roku, a ich przewidywana wartość wynieść ma 8,5 mld dolarów. Częściową prywatyzację koncernu zapowiadał w sierpniu tego roku minister finansów Federacji Rosyjskiej Anton Siłuanow.
Według analityków Rosnieft ma obecnie poważne problemy spowodowane sankcjami odcinającymi od zachodnich źródeł finansowania oraz spadkiem cen ropy. Największe trudności koncern ma z obsługą długu za warty 55 mld dolarów zakup spółki TNK-BP od brytyjskiego koncernu BP w 2013 r. Według agencji Bloomberga obecny cały dług koncernu wynosi ok. 60 mld dol.
Wartość spółki po spadku o 38 proc. wyceniana jest obecnie na około 50 mld dolarów.

http://get.wp.tv/?f=2890108.1417086776789.h.webm&rnd=0

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/Proba-ratowania-rosyjskiego-giganta-naftowego-czesciowa-prywatyzacja_a19048

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/Proba-ratowania-rosyjskiego-giganta-naftowego-czesciowa-prywatyzacja_a19048