Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Chleb, praca, dach nad głową i godność pracownika

Polityka

pod takim hasłem odbyły się w sobotę w ponad 40 miastach Hiszpanii marsze protestacyjne kończące tydzień protestów przeciw polityce gospodarczej rządu. Tydzień protestów przygotowało ponad 100 organizacji społecznych z całej Hiszpanii. Uczestnicy domagali się takiego rządzenia krajem, które uwzględnia ich interesy. W Madrycie demonstranci skandowali hasło „Podemos”, co znaczy możemy. Hasło wzięło się ze słów prezydenta USA Baracka Obamy: „tak możemy, tak możemy” i stało się zawołaniem ruchu społecznego Podemos, który przekształcił się w partie polityczną, czwartą pod względem poparcia w Hiszpanii.
W Hiszpanii bezrobocie wynosi 24 proc., a ponad 5 mln mieszkańców – spośród 46,5mln – musi korzystać z pomocy charytatywnej, żeby przeżyć, pisze „Polska The Times”powołując się na agencję AFP. .

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3666010,chleb-praca-dach-nad-glowa-marsze-godnosci-przeszly-w-40-miastach-hiszpanii,id,t.html

Udostępnij

Nicolas Sarkozy: efektowny powrót do polityki

Polityka Francois Hollande Nicolas Sarkozy UMP wybory

Były prezydent Francji otrzymał 64,5 proc. głosów w internetowych wyborach nowego szefa centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP). Po zwycięstwie Sarkozy zapowiedział kandydowanie w wyborach prezydenckich w 2017 roku. Rok wcześniej UMP przeprowadzi partyjne wybory kandydata. Konkurentami byłego prezydenta będą byli premierzy Alain Juppe i Francois Fillon.
Sarkozy po serii skandali obyczajowych przegrał w 2011 roku wybory prezydenckie z socjalistą Francois Hollande’em.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-sukces-sarkozy-ego-prosta-droga-do-ponownego-zdobycia-wladzy,nId,1566647#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-sukces-sarkozy-ego-prosta-droga-do-ponownego-zdobycia-wladzy,nId,1566647#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox