Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nocą 5 osób zmarło z wychłodzenia

Polska

Tylko minionej doby zmarło z wychłodzenia 5 osób. Informację przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które opiera się na danych pochodzących od policji. Dwie osoby zmarły na Dolnym Śląsku. Kobieta i mężczyzna zamarzli w przyczepie kempingowej. Trzecia ofiara to dziewiętnastoletni chłopak z pomorskiego. W Warszawie natomiast zmarł 41-letni mężczyzna, a w województwie zachodniopomorskim 55-letni. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o czujność w rozpoczynającym się okresie mrozów. Prosi o to, aby reagować za każdym razem, gdy widzimy na ulicy osobę w potrzebie. Bezwzględnie należy wezwać odpowiednie służby, jeśli zauważymy bezdomną osobę, która zasnęła na dworze. Warto oferować też pomoc osobom starszym, szczególnie, gdy na ulicach zrobi się ślisko.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/10,1161248-5-osob-zmarlo-w-Polsce-z-zimna.html

Udostępnij

Rozpoczęła się druga tura wyborów samorządowych

Polska burmistrz kandydaci karta do głosowania Państwowa Komisja Wyborcza prezydent wójt Wybory samorządowe 2014

Kandydaci walczą o stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów. Tym razem głosowanie jest prostsze niż w pierwszej turze, bo do wyboru będzie tylko dwóch kandydatów. W związku z tym specjaliści przewidują, że głosów nieważnych padnie dużo mniej. Nie będzie też żadnych książeczek do głosowania, bo głosujący otrzymają tylko pojedynczą kartę. Żeby oddać ważny głos trzeba postawić krzyżyk w kratce przy nazwisku kandydata. Można zagłosować tylko na jedną osobę. Do lokalu wyborczego należy zabrać ze sobą dokument tożsamości.
W czwartek Państwowa Komisja Wyborcza zdecydowała, że głosy będzie zliczał system informatyczny. Tym razem wyniki mają być ogłoszone bez większych opóźnień.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: https://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141129/WYBORYSAMORZADOWE/141129587

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: https://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141129/WYBORYSAMORZADOWE/141129587