Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Nicolas Sarkozy: efektowny powrót do polityki

Polityka

Były prezydent Francji otrzymał 64,5 proc. głosów w internetowych wyborach nowego szefa centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP). Po zwycięstwie Sarkozy zapowiedział kandydowanie w wyborach prezydenckich w 2017 roku. Rok wcześniej UMP przeprowadzi partyjne wybory kandydata. Konkurentami byłego prezydenta będą byli premierzy Alain Juppe i Francois Fillon.
Sarkozy po serii skandali obyczajowych przegrał w 2011 roku wybory prezydenckie z socjalistą Francois Hollande’em.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-sukces-sarkozy-ego-prosta-droga-do-ponownego-zdobycia-wladzy,nId,1566647#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Rosja: jeśli wy zniesieniecie sankcje, my też zniesiemy

Polityka embargo Krym rosja sankcje ukraina Unia Europejska

Propozycję taką złożył rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Aleksiej Meszkow. Jak się wyraził: należy przerwać nakręcanie bezsensownej spirali sankcji i wznoszenie kolejnych barier. Zastrzegł jednak od razu, że pierwsza znieść sankcje powinna Unia Europejska.
Częścią sankcji nałożonych przez Unię Europejską na Rosję za aneksję Krymu i próbę podporządkowania rządowi w Moskwie wschodnich ziem Ukrainy jest embargo na handel z Rosją. Po ogłoszeniu sankcji Rosja nałożyła embargo na towary z Unii. Decyzje europejskie mają charakter jawnie polityczny. Rząd Rosji natomiast oficjalnie embarga nie ogłaszał. Zakaz importu produktów spożywczych z Europy wydały rosyjskie służby sanitarne twierdząc, że europejskie artykuły żywnościowe nie spełniają rosyjskich norm.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://stooq.pl/n/?f=930786

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://stooq.pl/n/?f=930786