Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Nicolas Sarkozy: efektowny powrót do polityki

Polityka

Były prezydent Francji otrzymał 64,5 proc. głosów w internetowych wyborach nowego szefa centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP). Po zwycięstwie Sarkozy zapowiedział kandydowanie w wyborach prezydenckich w 2017 roku. Rok wcześniej UMP przeprowadzi partyjne wybory kandydata. Konkurentami byłego prezydenta będą byli premierzy Alain Juppe i Francois Fillon.
Sarkozy po serii skandali obyczajowych przegrał w 2011 roku wybory prezydenckie z socjalistą Francois Hollande’em.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-sukces-sarkozy-ego-prosta-droga-do-ponownego-zdobycia-wladzy,nId,1566647#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Rosja: jeśli wy zniesieniecie sankcje, my też zniesiemy

Polityka embargo Krym rosja sankcje ukraina Unia Europejska

Propozycję taką złożył rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Aleksiej Meszkow. Jak się wyraził: należy przerwać nakręcanie bezsensownej spirali sankcji i wznoszenie kolejnych barier. Zastrzegł jednak od razu, że pierwsza znieść sankcje powinna Unia Europejska.
Częścią sankcji nałożonych przez Unię Europejską na Rosję za aneksję Krymu i próbę podporządkowania rządowi w Moskwie wschodnich ziem Ukrainy jest embargo na handel z Rosją. Po ogłoszeniu sankcji Rosja nałożyła embargo na towary z Unii. Decyzje europejskie mają charakter jawnie polityczny. Rząd Rosji natomiast oficjalnie embarga nie ogłaszał. Zakaz importu produktów spożywczych z Europy wydały rosyjskie służby sanitarne twierdząc, że europejskie artykuły żywnościowe nie spełniają rosyjskich norm.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://stooq.pl/n/?f=930786

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://stooq.pl/n/?f=930786