Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nicolas Sarkozy: efektowny powrót do polityki

Polityka

Były prezydent Francji otrzymał 64,5 proc. głosów w internetowych wyborach nowego szefa centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP). Po zwycięstwie Sarkozy zapowiedział kandydowanie w wyborach prezydenckich w 2017 roku. Rok wcześniej UMP przeprowadzi partyjne wybory kandydata. Konkurentami byłego prezydenta będą byli premierzy Alain Juppe i Francois Fillon.
Sarkozy po serii skandali obyczajowych przegrał w 2011 roku wybory prezydenckie z socjalistą Francois Hollande’em.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-sukces-sarkozy-ego-prosta-droga-do-ponownego-zdobycia-wladzy,nId,1566647#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Rosja: jeśli wy zniesieniecie sankcje, my też zniesiemy

Polityka embargo Krym rosja sankcje ukraina Unia Europejska

Propozycję taką złożył rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Aleksiej Meszkow. Jak się wyraził: należy przerwać nakręcanie bezsensownej spirali sankcji i wznoszenie kolejnych barier. Zastrzegł jednak od razu, że pierwsza znieść sankcje powinna Unia Europejska.
Częścią sankcji nałożonych przez Unię Europejską na Rosję za aneksję Krymu i próbę podporządkowania rządowi w Moskwie wschodnich ziem Ukrainy jest embargo na handel z Rosją. Po ogłoszeniu sankcji Rosja nałożyła embargo na towary z Unii. Decyzje europejskie mają charakter jawnie polityczny. Rząd Rosji natomiast oficjalnie embarga nie ogłaszał. Zakaz importu produktów spożywczych z Europy wydały rosyjskie służby sanitarne twierdząc, że europejskie artykuły żywnościowe nie spełniają rosyjskich norm.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://stooq.pl/n/?f=930786

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://stooq.pl/n/?f=930786