Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rozpoczęła się druga tura wyborów samorządowych

Polska

Kandydaci walczą o stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów. Tym razem głosowanie jest prostsze niż w pierwszej turze, bo do wyboru będzie tylko dwóch kandydatów. W związku z tym specjaliści przewidują, że głosów nieważnych padnie dużo mniej. Nie będzie też żadnych książeczek do głosowania, bo głosujący otrzymają tylko pojedynczą kartę. Żeby oddać ważny głos trzeba postawić krzyżyk w kratce przy nazwisku kandydata. Można zagłosować tylko na jedną osobę. Do lokalu wyborczego należy zabrać ze sobą dokument tożsamości.
W czwartek Państwowa Komisja Wyborcza zdecydowała, że głosy będzie zliczał system informatyczny. Tym razem wyniki mają być ogłoszone bez większych opóźnień.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: https://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141129/WYBORYSAMORZADOWE/141129587

Udostępnij

Aktualizacja. Psie mięso w Wólce Kosowskiej

Polska mięso psie mięso straż graniczna wietnamczycy wólka kosowska

Blisko tonę mięsa niewiadomego pochodzenia znaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli w Wólce Kosowkiej.
–Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część tego mięsa, to mięso psów – poinformowała rzeczniczka nadwiślańskiego oddziału SG Dagmara Bielec-Janas. Mięso przechowywane było poza tym w niewłaściwych warunkach sanitarnych w należącej do obywateli Wietnamu hurtowni zajmującej się dostawami towarów do orientalnych restauracji i barów.

Tylko 300 kg mięsa jest niewiadomego pochodzenia i nie jest mięso psów, stwierdził w sobotę wieczorem Sanepid.

Straż Graniczna sprawdzała legalność pobytu w Polsce cudzoziemców pracujących w sklepach i hurtowniach w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze straży zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu, którzy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających do pobytu na terenie Polski.
Wólka Kosowska to wieś w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Lesznowola. Wieś jest jednym z największych w Polsce centrów handlu hurtowego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17859672/wietnamczycy-handlowali-psim-miesem-zabezpieczono-tone-tajemniczego-towaru

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17859672/wietnamczycy-handlowali-psim-miesem-zabezpieczono-tone-tajemniczego-towaru