Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rozpoczęła się druga tura wyborów samorządowych

Polska

Kandydaci walczą o stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów. Tym razem głosowanie jest prostsze niż w pierwszej turze, bo do wyboru będzie tylko dwóch kandydatów. W związku z tym specjaliści przewidują, że głosów nieważnych padnie dużo mniej. Nie będzie też żadnych książeczek do głosowania, bo głosujący otrzymają tylko pojedynczą kartę. Żeby oddać ważny głos trzeba postawić krzyżyk w kratce przy nazwisku kandydata. Można zagłosować tylko na jedną osobę. Do lokalu wyborczego należy zabrać ze sobą dokument tożsamości.
W czwartek Państwowa Komisja Wyborcza zdecydowała, że głosy będzie zliczał system informatyczny. Tym razem wyniki mają być ogłoszone bez większych opóźnień.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: https://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141129/WYBORYSAMORZADOWE/141129587

Udostępnij

Aktualizacja. Psie mięso w Wólce Kosowskiej

Polska mięso psie mięso straż graniczna wietnamczycy wólka kosowska

Blisko tonę mięsa niewiadomego pochodzenia znaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli w Wólce Kosowkiej.
–Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część tego mięsa, to mięso psów – poinformowała rzeczniczka nadwiślańskiego oddziału SG Dagmara Bielec-Janas. Mięso przechowywane było poza tym w niewłaściwych warunkach sanitarnych w należącej do obywateli Wietnamu hurtowni zajmującej się dostawami towarów do orientalnych restauracji i barów.

Tylko 300 kg mięsa jest niewiadomego pochodzenia i nie jest mięso psów, stwierdził w sobotę wieczorem Sanepid.

Straż Graniczna sprawdzała legalność pobytu w Polsce cudzoziemców pracujących w sklepach i hurtowniach w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze straży zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu, którzy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających do pobytu na terenie Polski.
Wólka Kosowska to wieś w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Lesznowola. Wieś jest jednym z największych w Polsce centrów handlu hurtowego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17859672/wietnamczycy-handlowali-psim-miesem-zabezpieczono-tone-tajemniczego-towaru

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17859672/wietnamczycy-handlowali-psim-miesem-zabezpieczono-tone-tajemniczego-towaru