Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Aktualizacja. Psie mięso w Wólce Kosowskiej

Polska

Blisko tonę mięsa niewiadomego pochodzenia znaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli w Wólce Kosowkiej.
–Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część tego mięsa, to mięso psów – poinformowała rzeczniczka nadwiślańskiego oddziału SG Dagmara Bielec-Janas. Mięso przechowywane było poza tym w niewłaściwych warunkach sanitarnych w należącej do obywateli Wietnamu hurtowni zajmującej się dostawami towarów do orientalnych restauracji i barów.

Tylko 300 kg mięsa jest niewiadomego pochodzenia i nie jest mięso psów, stwierdził w sobotę wieczorem Sanepid.

Straż Graniczna sprawdzała legalność pobytu w Polsce cudzoziemców pracujących w sklepach i hurtowniach w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze straży zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu, którzy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających do pobytu na terenie Polski.
Wólka Kosowska to wieś w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Lesznowola. Wieś jest jednym z największych w Polsce centrów handlu hurtowego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17859672/wietnamczycy-handlowali-psim-miesem-zabezpieczono-tone-tajemniczego-towaru

Udostępnij

Dzień Otwarty Notariatu: dziś porady za darmo

Polska dzień otwarty notariatu Krajowa Rada Notarialna notariusz

Darmowych porad udzielą dziś w dziewiętnastu miastach Polski notariusze. Krajowa Rada Notarialna zorganizowała piątą edycję ogólnopolskiej akcji Dnia Otwartego Notariatu.
Hasłem tegorocznego Dnia Otwartego Notariatu jest: „Porozmawiaj z notariuszem o bezpiecznej jesieni życia. Majątek a prawo”. Tegoroczna akcja w zamyśle adresowana jest do ludzi w starszym wieku, ale notariusze będą odpowiadać również na pytania ludzi młodszych.
W czasie poprzednich dni najwięcej osób pytało o sprawy spadkowe. Ludzi interesowała też problematyką zawierania małżeńskich umów majątkowych, umów dożywocia czy sprawy związane z testamentem. Wielu prosiło o informacje dotyczące nieruchomości.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-notariusze-w-calym-kraju-udzielaja-porad-za-darmo,nId,1566484#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-notariusze-w-calym-kraju-udzielaja-porad-za-darmo,nId,1566484#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox