Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja: jeśli wy zniesieniecie sankcje, my też zniesiemy

Polityka

Propozycję taką złożył rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Aleksiej Meszkow. Jak się wyraził: należy przerwać nakręcanie bezsensownej spirali sankcji i wznoszenie kolejnych barier. Zastrzegł jednak od razu, że pierwsza znieść sankcje powinna Unia Europejska.
Częścią sankcji nałożonych przez Unię Europejską na Rosję za aneksję Krymu i próbę podporządkowania rządowi w Moskwie wschodnich ziem Ukrainy jest embargo na handel z Rosją. Po ogłoszeniu sankcji Rosja nałożyła embargo na towary z Unii. Decyzje europejskie mają charakter jawnie polityczny. Rząd Rosji natomiast oficjalnie embarga nie ogłaszał. Zakaz importu produktów spożywczych z Europy wydały rosyjskie służby sanitarne twierdząc, że europejskie artykuły żywnościowe nie spełniają rosyjskich norm.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://stooq.pl/n/?f=930786

Udostępnij

Ponad 500 protestów wyborczych wpłynęło do piątku

Polityka I tura II tura protest sąd okręgowy wybory

do sądów okręgowych do godziny pierwszej po południu. W Polsce jest 45 sądów okręgowych. Nigdy jeszcze w historii wyborów w Polsce nie było tak wielkiej liczby protestów. Według Kodeksu wyborczego termin składania protestów dotyczących pierwszej tury wyborów mija w poniedziałek 1 grudnia. Sądy okręgowe będą mieć na rozpoznanie protestu 30 dni od końca terminu składania. Każdy protest rozpatrywać będzie trzech sędziów w obecności komisarza wyborczego i przewodniczących komisji wyborczych lub ich zastępców.
Protesty dotyczą najróżniejszych nieprawidłowości w komisjach wyborczych rożnych szczebli. Są też protesty żądaniem unieważnienia wyborów w całej Polsce. Większość protestów dotyczy nieprawidłowości przy liczeniu głosów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://telewizjarepublika.pl/w-polsce-jest-45-sadow-okregowych-juz-do-44-wplynely-protesty-wyborcze,14397.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://telewizjarepublika.pl/w-polsce-jest-45-sadow-okregowych-juz-do-44-wplynely-protesty-wyborcze,14397.html