Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Gazociąg Szczecin-Gdańsk: I odcinek zbudowany

Gospodarka

Zakończona została budowa gazociągu Płoty-Karlino liczącego około 64 kilometry, poinformowała dziś spółka Gaz-System. Odcinek ten jest pierwszym z budowanego gazociągu Szczecin-Gdańsk o długości 265 kilometrów. Cały gazociąg ma być gotowy w pierwszej połowie przyszłego roku.
Gazociąg Szczecin-Gdańsk budowany kosztem 900 mln złotych umożliwi przesyłanie gazu z terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu. Spółka Gaz-System należąca do Skarbu Państwa odpowiada za przesyłanie gazu ziemnego na terenie całej Polski. W tym roku spółka kończy program budowy w północno-zachodniej i środkowej Polsce oraz na Dolnym Śląsku 1,2 tys. kilometrów gazociągów. W czerwcu uruchomiła gazociąg Świnoujście-Szczecin, a w listopadzie gazociąg Gustorzyn-Odolanów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budowa-gazociagu-szczecin-gdansk-pierwszy,43,0,1667883.html

Udostępnij

Benzyna potaniała w hurcie w jeden dzień o 16 groszy

Gospodarka benzyna hurt ropa spadek cen stacja benzynowa

za litr, a to przy zachowaniu wysokości marży oznacza obniżkę ceny detalicznej na stacjach benzynowych o 20 groszy. Wczoraj w PKN Orlen można było kupić benzynę po 3653 zł za tysiąc litrów, dzień wcześniej, w czwartek tysiąc litrów kosztowała 3809 zł, o 156 zł mniej. Po doliczeniu VAT-u i marży benzyna na stacjach powinna być sprzedawana o 20 gr taniej. Przy takiej cenie hurtowej benzynę można detalicznie sprzedawać z zyskiem po 4,50 zł za litr.
Przyczyną takich spadków jest wciąż taniejąca ropa; baryłka ropy Brent kosztowała wczoraj 66,5 dolara za baryłkę, dzień wcześniej po ogłoszeniu, że kraje OPEC nie będą zmniejszać wydobycia spadła do poziomu 72 dolarów. Zdaniem analityków to jeszcze nie jest koniec spadków.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/rekordowa-przecena-benzyny-excel-nie-wytrzymal_a19022

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/rekordowa-przecena-benzyny-excel-nie-wytrzymal_a19022