Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ponad 500 protestów wyborczych wpłynęło do piątku

Polityka

do sądów okręgowych do godziny pierwszej po południu. W Polsce jest 45 sądów okręgowych. Nigdy jeszcze w historii wyborów w Polsce nie było tak wielkiej liczby protestów. Według Kodeksu wyborczego termin składania protestów dotyczących pierwszej tury wyborów mija w poniedziałek 1 grudnia. Sądy okręgowe będą mieć na rozpoznanie protestu 30 dni od końca terminu składania. Każdy protest rozpatrywać będzie trzech sędziów w obecności komisarza wyborczego i przewodniczących komisji wyborczych lub ich zastępców.
Protesty dotyczą najróżniejszych nieprawidłowości w komisjach wyborczych rożnych szczebli. Są też protesty żądaniem unieważnienia wyborów w całej Polsce. Większość protestów dotyczy nieprawidłowości przy liczeniu głosów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://telewizjarepublika.pl/w-polsce-jest-45-sadow-okregowych-juz-do-44-wplynely-protesty-wyborcze,14397.html

Udostępnij

Papież Franciszek przyjechał dziś do Turcji

Polityka Ankara franciszek papież recep tayyip erdogan Stambuł turcja Watykan

z oficjalną trzydniową wizytą. Komentatorzy podkreślają, że wizyta ma charakter nie tylko ekumeniczny, ale również polityczny. Papież chce między innymi zwrócić uwagę na dyskryminację chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Tureccy komentatorzy domagają się, żeby papież skomentował islamofobię, która ich zdaniem panuje w krajach zachodnich. Według dziennika „La Republica”, przedstawiciele władz tureckich poprosili o przekazanie tekstów przemówień papieża, Watykan stanowczo odmówił.
Wizyta zaczęła się w stolicy Turcji Ankarze. W pałacu prezydenckim papież Franciszek spotkał się z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem oraz z premierem Ahmetem Davugotlu i wygłosił oficjalne przemówienie do przedstawicieli władz tureckich. Poza tym odwiedzi mauzoleum Mustafy Kemala Ataturka, twórcy republiki i pierwszego prezydenta Turcji. Sobotę i niedzielę papież spędzi w Stambule. W ostatniej chwili władze tureckie odwołały wizytę papieża w obozie dla uchodźców z Syrii, jako zbyt niebezpieczną.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1302356,Szosta-podroz-zagraniczna-papieza-Franciszka

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1302356,Szosta-podroz-zagraniczna-papieza-Franciszka