Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Benzyna potaniała w hurcie w jeden dzień o 16 groszy

Gospodarka

za litr, a to przy zachowaniu wysokości marży oznacza obniżkę ceny detalicznej na stacjach benzynowych o 20 groszy. Wczoraj w PKN Orlen można było kupić benzynę po 3653 zł za tysiąc litrów, dzień wcześniej, w czwartek tysiąc litrów kosztowała 3809 zł, o 156 zł mniej. Po doliczeniu VAT-u i marży benzyna na stacjach powinna być sprzedawana o 20 gr taniej. Przy takiej cenie hurtowej benzynę można detalicznie sprzedawać z zyskiem po 4,50 zł za litr.
Przyczyną takich spadków jest wciąż taniejąca ropa; baryłka ropy Brent kosztowała wczoraj 66,5 dolara za baryłkę, dzień wcześniej po ogłoszeniu, że kraje OPEC nie będą zmniejszać wydobycia spadła do poziomu 72 dolarów. Zdaniem analityków to jeszcze nie jest koniec spadków.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/rekordowa-przecena-benzyny-excel-nie-wytrzymal_a19022

Udostępnij

Polska przetwórnia drobiu i ferma krokodyli w Indonezji

Gospodarka drób fabryka indonezja Japonia Konspol krokodyle

Budowę fabryki w Indonezji przed miesiącem rozpoczęła Grupa Konspol, jeden z największych polskich producentów drobiu. Indonezja została wybrana z uwagi na na wielkość rynku i słabo rozwiniętą miejscową produkcję, wyjaśnił prezes wykonawczy grupy Konrad Pazgan w wywiadzie dla portalu „Biztok.pl”.
Indonezyjska fabryka polskiej firmy planuje również sprzedaż drobiu w innych krajach Azji, w tym w Japonii, w której polski drób kupowany jest coraz chętniej. Odpady z fabryki zostaną przeznaczone na karmę dla krokodyli, którą równocześnie z uruchomienie fabryki zamierza otworzyć Konspol.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/polska-kielbasa-z-krokodyla-grupa-konspol-buduje-fabryke-w-indonezji_a19001

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/polska-kielbasa-z-krokodyla-grupa-konspol-buduje-fabryke-w-indonezji_a19001