Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska przetwórnia drobiu i ferma krokodyli w Indonezji

Gospodarka

Budowę fabryki w Indonezji przed miesiącem rozpoczęła Grupa Konspol, jeden z największych polskich producentów drobiu. Indonezja została wybrana z uwagi na na wielkość rynku i słabo rozwiniętą miejscową produkcję, wyjaśnił prezes wykonawczy grupy Konrad Pazgan w wywiadzie dla portalu „Biztok.pl”.
Indonezyjska fabryka polskiej firmy planuje również sprzedaż drobiu w innych krajach Azji, w tym w Japonii, w której polski drób kupowany jest coraz chętniej. Odpady z fabryki zostaną przeznaczone na karmę dla krokodyli, którą równocześnie z uruchomienie fabryki zamierza otworzyć Konspol.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/polska-kielbasa-z-krokodyla-grupa-konspol-buduje-fabryke-w-indonezji_a19001

Udostępnij

Państwa OPEC nie ograniczą wydobycia ropy. Spadły ceny

Gospodarka ceny dolar euro giełda Iran opec ropa rosja rubel wenezuela wydobycie

ropy i wartość rubla. O nieograniczaniu wydobycia – ograniczenie miałoby zahamować spadki cen ropy – zdecydowali delegaci państw OPEC na wczorajszej konferencji w Wiedniu. Państwa OPEC nadal będą wydobywać 30 mln baryłek ropy dziennie – poinformował saudyjski minister ds. ropy Ali an-Naimi po pięciogodzinnym posiedzeniu
W przeddzień posiedzenia, jak podawaliśmy, Rosja oficjalnie poprosiła OPEC o uchwalenie mniejszych kwot wydobycia, deklarując, że ona też zmniejszy podaż swojej ropy. Rosja nie należy do organizacji państw eksportujących ropę.
Według komentatorów gospodarczych decyzja ta najmocniej dotknie Iran, Rosję i Wenezuelę. Kraje te opierają budżety państwa na eksporcie ropy.
Zaraz po ogłoszeniu decyzji OPEC cena rosyjskiej ropy Brent na giełdzie w Londynie spadła o 7,2 proc., do kwoty 71,16 dolara za baryłkę. Na giełdzie w Nowym Jorku cena amerykańskiej ropy spadła o 6,9 proc., do 68,58 dolara. Obydwa typy ropy osiągnęły ceny najniższe od roku 2010.
Spadł też kurs rubla, na giełdzie w Moskwie wczoraj wieczorem dolar kosztował 48,66 rubla, a euro – 60,75 rubla.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ropa-nadal-tanieje-ale-nie-ogranicza-wydobycia,nId,1565977

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ropa-nadal-tanieje-ale-nie-ogranicza-wydobycia,nId,1565977