Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Papież Franciszek przyjechał dziś do Turcji

Polityka

z oficjalną trzydniową wizytą. Komentatorzy podkreślają, że wizyta ma charakter nie tylko ekumeniczny, ale również polityczny. Papież chce między innymi zwrócić uwagę na dyskryminację chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Tureccy komentatorzy domagają się, żeby papież skomentował islamofobię, która ich zdaniem panuje w krajach zachodnich. Według dziennika „La Republica”, przedstawiciele władz tureckich poprosili o przekazanie tekstów przemówień papieża, Watykan stanowczo odmówił.
Wizyta zaczęła się w stolicy Turcji Ankarze. W pałacu prezydenckim papież Franciszek spotkał się z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem oraz z premierem Ahmetem Davugotlu i wygłosił oficjalne przemówienie do przedstawicieli władz tureckich. Poza tym odwiedzi mauzoleum Mustafy Kemala Ataturka, twórcy republiki i pierwszego prezydenta Turcji. Sobotę i niedzielę papież spędzi w Stambule. W ostatniej chwili władze tureckie odwołały wizytę papieża w obozie dla uchodźców z Syrii, jako zbyt niebezpieczną.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1302356,Szosta-podroz-zagraniczna-papieza-Franciszka

Udostępnij

Premier Ewa Kopacz: demokracja nie jest zagrożona

Polityka demokracja ewa kopacz fałszerstwo II tura państwo prawa wybory

Polska demokracja jest silna, stabilna i niezagrożona, zapewniła premier Ewa Kopacz w orędziu wygłoszonym w Telewizji Polskiej. Zaapelowała o uczestnictwo w II turze wyborów samorządowych. Oznajmiła, że każdy, kto w niedzielę pójdzie głosować da świadectwo tego, że Polska jest państwem prawa. Poinformowała też, że każdy ma jeden głos i może decydować na kogo ten głos zostanie oddany.
Premier nie odniosła się wprost do oskarżeń wysuwanych przez Prawo i Sprawiedliwość; partia ta twierdzi, że wybory zostały sfałszowane. Poinformowała jedynie, że do sądów należy sprawdzenie nieprawidłowości w trakcie wyborów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1302245,Ewa-Kopacz-polska-demokracja-jest-silna-stabilna-i-niezagrozona

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1302245,Ewa-Kopacz-polska-demokracja-jest-silna-stabilna-i-niezagrozona