Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

„Wampiry” z Drawska prawdopodobnie zmarły na cholerę

Nauka i Technologie

Podczas badań, prowadzonych w Drawsku na cmentarzysku z XVII i XVIII wieku odnaleziono szczątki osób, pochowanych w taki sposób, jakby dawni mieszkańcy tamtych terenów chcieli uniemożliwić im powstanie z grobu. Zdaniem badaczy wiąże się to z podejrzeniami o wampiryzm – zwłoki były zabezpieczane kamieniami a także sierpami, położonymi na ich szyjach.

Podczas wykopalisk odnaleziono 300 grobów, w których sześć szkieletów zostało zabezpieczonych w podobny sposób. Dzięki badaniu zawartości izotopu strontu w szkliwie zębów, udało się stwierdzić, że „wampiry” nie są przybyszami, ale osobami od urodzenia mieszkającymi w okolicy Drawska.

Kierująca badaniami polskich „wampirów” dr Lesley Gregoricka z University of South Alabama przypuszcza, że zmarli są pierwszymi ofiarami cholery na tym terenie. Okoliczności ich śmierci mogły wśród ówczesnych mieszkańców wzbudzać obawy przed powrotem zmarłych z zaświatów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.crazynauka.pl/wampiry-drawska-miejscowi-obcy/

Udostępnij

Myślenie o ćwiczeniach zapobiega osłabieniu mięśni

Nauka i Technologie ćwiczenia Gips medycyna Mięśnie Obrazowanie mentalne rehabilitacja Siła fizyczna Siła mięśni zdrowie

Technika znana pod nazwą obrazowania mentalnego może zapobiegać osłabieniu nieużywanych mięśni. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Ohio dotyczyły sytuacji, w której ze względu na stan zdrowia uczestnicy badania nie mogli wykonywać ćwiczeń fizycznych.

Aby symulować taką sytuację, nadgarstek badanych osób był na kilka tygodni unieruchamiany gipsem. Część uczestników eksperymentu raz dziennie brała udział w seansach, podczas których wyobrażała sobie napinanie mięśni odpowiedzialnych za ruchy nadgarstka i zginanie ręki. Okazało się, że wizualizacja tych ruchów nie tylko spowalnia, ale również zapobiega postępującemu zmniejszaniu siły mięśni.

Jeden z badaczy, Brian Clark, stwierdził: „Wyniki naszego badania sugerują, że ćwiczenia z wykorzystaniem obrazowania mogą stanowić wartościowe narzędzie służące zapobieganiu lub spowalnianiu osłabienia mięśni jeśli problemy zdrowotne ograniczają lub uniemożliwiają poruszanie się”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/miesnie-mozna-wzmocnic-sila-umyslu,241,0,1666801.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/miesnie-mozna-wzmocnic-sila-umyslu,241,0,1666801.html